Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G. Landsbergio pranešimas: „Reikalaujama oficialios premjero pozicijos dėl uždaromų ligoninių sąrašo“

2018 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į vakar portale DELFI paskelbtą Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų parengtą pažymą dėl sąrašo uždaromų ligoninių, kurių optimizuojant tinklą neliktų, jeigu būtų pritarta atitinkamiems kriterijams, įtvirtintiems Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiamame įstatymo projekte, frakcijos vardu kreipėsi į Ministrą Pirmininką, reikalaudamas oficialiai pateikti nedviprasmišką poziciją dėl įstatymo projekte siūlomų kriterijų.

„Stebina situacija, kai Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų parengtus dokumentus komentuoja Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, o premjeras S. Skvernelis – tyli. Tuo metu premjero S. Skvernelio, ministro A. Verygos ir net paties R. Karbauskio pasirašytuose ir teikiamuose įstatymų projektuose dėl gydymo įstaigų tinklo būtent ir yra įtvirtinami kriterijai, kurių šiuo metu neatitinka 15 ligoninių. Todėl klausiame premjero: kuo reikia tikėti: ar jo parengtomis įstatymo pataisomis ir sveikatos ministerijos specialistų pažymomis, ar vis dėlto Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio nuomone? Ir ar tai reiškia, kad premjeras po R. Karbauskio pasisakymų ketina atšaukti savo teikiamus įstatymų projektus ir juose įtvirtintus kriterijus?“ – Vyriausybės vadovo klausia G. Landsbergis.

Pagal šiuo metu S. Skvernelio ir A. Verygos parengtus ir teikiamus įstatymo projektus, tam, kad gydymo įstaiga galėtų būti įtraukta į tinklą ir finansuojama, jai būtų keliami du kriterijai: joje turėtų visą parą būti užtikrinama skubioji pagalba ir teikiamos bent trys iš šių rūšių stacionarinės aktyviojo gydymo asmens sveikatos priežiūros paslaugos: chirurgija, terapija, pediatrija, akušerija ir psichiatrija. Būtent antrasis kriterijus kelia problemų 15 gydymo įstaigų, kuriose yra teikiamos tik dvi arba viena iš minėtų rūšių stacionarinių paslaugų.

„Gėdingas faktas, kad šiandien sveikatos apsaugos ministras išsigando ateiti atsakyti į kilusius klausimus ir diskutuoti apie ketinamų uždaryti ligoninių sąrašą ir kitų metų biudžetą ne tik su Seimo nariais, bet ir Medikų sąjūdžio, Lietuvos ligoninių asociacijos, Ligoninių sąjungos ir pacientų organizacijų atstovais“, – pažymėjo G. Landsbergis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-20 10:44
   Monika Kutkaitytė