Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario J. Varkalio pranešimas: „Seimas pritarė liberalo J. Varkalio siūlymui sudaryti vienodas sąlygas visiems doktorantūros studentams akademinę paramą gauti“

2018 m. lapkričio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Nors šiandien stipendijas mokslo tyrimams ar stažuotėms gauti gali tik valstybės finansuojamose vietose bestudijuojantys doktorantai, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Jonas Varkalys ragina Vyriausybę sudaryti vienodas sąlygas visiems doktorantūros studentams dalyvauti konkursuose dėl skiriamų paramų akademinėms išvykoms ar už akademinius pasiekimus. Seimas po svarstymo pritarė šiai parlamentaro iniciatyvai.

 „Valstybė nustato skiriamas kompensacijas doktorantūros studentams, tačiau konkursinių stipendijų kvietimuose gali dalyvauti ne visi, o tik studentai, kurie studijuoja valstybės finansuojamose vietose. Siūlau neskirstyti doktorantų ir studentų, mokančių už savo studijas ar nemokančių už savo studijas, o sudaryti visiems vienodas ir lygiateisiškas sąlygas akademinei paramai gauti“, – apie įstatymo projektą kalbėjo J. Varkalys.

Seimo nario teigimu, doktorantams, kurie savarankiškai moka už studijas, neleidžiant dalyvauti konkursuose dėl papildomos paramos, akivaizdžiai pažeidžiamas lygių galimybių principas, jiems užkertamos galimybės atlikti aukštesnės kokybės, brangesnius mokslinius tyrimus, išvykti į pripažintus mokslo centrus užsienyje ir skelbti mokslo rezultatus tarptautiniuose žurnaluose.

„Doktorantai, mokantys už studijas, taip pat kaip ir doktorantai, kurių studijos yra finansuojamos valstybės, kuria pridėtinę vertę Lietuvai: visi studentai siekia dalyvauti mokslinėse konferencijose, stažuotėse ir kursuose bei susiduria su moksliniams tyrimams skirtos literatūros, įrangos įsigijimo problematika, tad sąlygos studijuoti turi būti vienodos“, – įstatymo projektą argumentavo J. Varkalys.

Parlamentaras pabrėžė, kad Jaunųjų mokslininkų grupę sudaro vos 6,5 proc. nuo bendro visų doktorantų skaičiaus, todėl būtina užtikrinti visiems lygias teises ir sąlygas kandidatuoti konkursuose dėl papildomos finansinės paramos. Seimo narys pridūrė, kad didesnis konkursų dalyvių skaičius sukurs konkurenciją tarp doktorantūros studentų ir pagerins studentų kompetencijas bei disertacijų moksliškumo lygį.

Parlamentarai bendru sutarimu pritarė šiam projektui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys

Jonas Varkalys

Mob. 8 698 25 350, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-23 10:00
   Monika Kutkaitytė