Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LVŽS frakcijos narės A. Kubilienės pranešimas: „Didesnis akcizas stipriam alkoholiui leistų sumažinti jo vartojimą šalyje ir taupyti šalies biudžeto lėšas“

2018 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Siekiant, kad vartojančių degtinę ir kitus stipriuosius gėrimus gyventojų skaičius šalyje mažėtų, o biudžetas neprarastų lėšų, kurios vėliau reikalingos gydant priklausomybę alkoholiui, siūloma 10 proc. didinti  etilo alkoholio akcizą.

„Deja, bet piktnaudžiavimas alkoholiu vis dar ganėtinai paplitęs tarp šalies gyventojų. Dažniausiai alkoholis tampa skaudžių smurto, savižudybių ar netikėtų mirčių atvejų priežastimi. Todėl, siekiant apsaugoti šalies gyventojus nuo priklausomybės rizikos, siūlome riboti jo prieinamumą, didinat tokio alkoholio akcizą“, – teigė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Remiantis Ekonominio bendradarbiavimo pasaulio organizacijos (EBPO) duomenimis, Lietuva pagal alkoholio vartojimą pasaulyje – viena iš pirmaujančių. Pavyzdžiui, 2015 metais vienas vyresnis nei 15 metų gyventojas vidutiniškai suvartojo net 15,2 litrų alkoholio.

Padidintas akcizas kasmet leistų papildyti šalies biudžetą 5 mln. eurų. Akcizas etilo alkoholiui didėtų nuo 1665 iki 1832 eurų, o tai reiškia, kad 0,5 litro tūrio stiprus alkoholinis gėrimas vidutiniškai pabrangtų 0,39 euro centų.

Naujas akcizas stipriam alkoholiui įsigaliotų nuo kitų metų kovo 1 d., o gruodžio 4 d. toks siūlymas registruotas Seime, kur po bendro pritarimo pateiktas svarstyti Biudžeto ir finansų komitetui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Asta Kubilienė

El. p. [email protected]

Tel. (8 5)  239 6737

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-05 08:30
   Monika Kutkaitytė