Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Tumėno pranešimas: „Skuboti sprendimai dėl institucinės globos pertvarkos atvers naujų problemų. Šiaulių pavyzdys“

2018 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“, „Skubos darbą velnias renka“ – šie iš tautos išminties lobių atėję posakiai ypač aktualūs šiandien. Dar skaudžiau, kai skuboti sprendimai lemia ypač jautrių gyvenimo erdvių žmonių gyvenimus.     

Įgyvendinant Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planą „palaipsniui pertvarkyti kūdikių namus...“ visi kūdikių namai turi būti pertvarkyti, vietoj jų diegiant laikino „atokvėpio“ paslaugų sistemą šeimoms, sveikatos priežiūros, konsultavimo paslaugas šeimoms, besilaukiančioms neįgalių vaikų ar juos auginančioms.

Šiaulių miesto savivaldybė aktyviai dalyvauja institucinės globos pertvarkos procese ir įvertinusi Kūdikių namų žmogiškuosius išteklius, materialinę bazę, infrastruktūrą, matytų poreikį pertvarkyti Kūdikių namus į kompleksinių paslaugų centrą visos Lietuvos vaikams su negalia ir / ar turintiems kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Kompleksinių paslaugų centras galėtų teikti specializuotos slaugos, ankstyvosios reabilitacijos, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo bei specialiojo ugdymo paslaugas vaikams su negalia. Atsižvelgiant į vaikų su negalia amžių, gebėjimus, poreikius ir sveikatos būklę, būtų užtikrinama savalaikė, nuosekli ir individuali kompleksinė specialistų pagalba bendruomeniniame centre. Vaikai su negalia retai kada paimami globoti į šeimas, tad galvojame, kad vertėtų palikti bent vienus tokius namus Lietuvoje, kuriuose būtų teikiama įvairiapusė pagalba, priežiūra.

Šiaulių miesto savivaldybės Kūdikių namai tam yra pasirengę, čia dirba kompetentingi savo srities specialistai. Šiuo metu Kūdikių namuose gyvena 40 vaikų iš Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Mažeikių, Šiaulių, Šiaulių r. Realybė tokia, kad iš tų 40 vaikų, dėl savo sveikatos būklės ne visi gali gyventi šeimose (grįžti į biologinę šeimą, būti globojami, įvaikinami). Kitiems reikalinga nuolatinė gydytojų, slaugos personalo, socialinių darbuotojų priežiūra.

Laikinosios Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nuomone, tikslinga būtų diskutuoti apie Kūdikių namų išsaugojimo galimybę vaikams jei ne iki 18 metų, o, pavyzdžiui, iki 6 metų amžiaus, nes tokiems vaikams reikalinga ypatinga medikų ir viso personalo priežiūra. Čia galėtų gyventi vaikai, kuriems reikalinga pagalba visą parą, iš visos Lietuvos.

Suprantame šiuo metu deklaruojamą siekį panaikinti tokios paskirties įstaigas, bet kartu įžvelgiame  nerimą, kad panaikinus  VISAS šias įstaigas Lietuvoje, iškils naujų problemų, nes sunkiai sergančiais vaikais vis vien reikės pasirūpinti. Galimai tai valstybei kainuos dar daugiau, nes skubotai priimami įstatymai ir pertvarkos vaikų teisių apsaugos srityje jau atsisuko naujomis problemomis.

Įsitikinę, kad tikslinga aptarti klausimą dėl dabartinių Šiaulių kūdikių namų perorganizavimo į Kompleksinės pagalbos šeimoms centrą.  Centre veiktų skyrius, teikiantis paslaugas bendruomenei. Čia būtų teikiama pagalba tėvams, juos konsultuojant, teikiant psichologinę-socialinę pagalbą, ,,atokvėpio“ paslaugą. Šeimų vaikai, turintys negalią, įvairių sveikatos problemų, raidos sutrikimų, gautų kvalifikuotą, ankstyvosios reabilitacijos komandos specialistų pagalbą – socialinio pediatro, neurologo, medicinos psichologo, logoterapeuto, specialiojo pedagogo, kineziterapeuto, socialinio pedagogo, veiktų  dienos socialinės globos grupė.

Tikimės, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje nebus skubotai priimami kardinalūs sprendimai, galintys pakenkti šiuo metu kūdikių namuose gyvenantiems sunkių negalių ir rimtų sveikatos sutrikimų turintiems vaikams. Šiems vaikams būtina užtikrinti profesionalią nuoseklią ir nepertraukiamą gydytojų, specialistų, socialinių darbuotojų pagalbą, siekiant mažinti vaikų negalią ir padėti jiems integruotis į visuomenę.

   

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laikinosios Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas

Stasys Tumėnas

Tel. (8 5)  239 6615

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-05 10:06
   Rūta Mensonaitė