Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Razmos pranešimas: „Finansų ministras sufleruoja, kaip nedidinti darbuotojams atlyginimų“

2018 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma stebisi finansų ministro Viliaus Šapokos viešais pasakymais, kaip darbuotojams nedidinti atlyginimų nuo kitų metų.

„Darbdaviai, kurie nelinkę leisti daugiau uždirbti žmogui dėl padidinto neapmokestinamojo pajamų dydžio ir mano, kad jam turi pakakti dabar gaunamo atlyginimo, puikiausiai galės remtis finansų ministro pasisakymu, kad jei dirbantysis teoriškai turėtų sulaukti atlyginimo „į rankas“ padidėjimo dėl priimtų mokestinių sprendimų, darbdavys gali sumažinti jo atlyginimą „ant popieriaus“ ir tą mokestinę naudą pasiimti sau. Finansų ministras, kuris turėtų rūpintis žmonių gerove ir įstatymų laikymųsi, pats pataria, kaip apeiti įstatymus“, – pažymi Seimo narys. 

Toks pasakymas finansų ministrui išsprūdo, kai J. Razma per Vyriausybės valandą pateikė klausimą, kodėl nebuvo galima metams nukelti „Sodros“ „lubų“ įvedimo?

„Kodėl jau kitais metais tiems, kurių atlyginimai siekia 8 ar 10 tūkst. eurų, reikia sudaryti galimybes „į rankas“ gauti keliais šimtais eurų daugiau? Kodėl negalima būtų jų prašyti bent metus dar parodyti didesnį socialinį solidarumą? Juk tuos „Sodroje“ išsaugotus pinigus būtų galima nukreipti pensijų didinimui ar sumažinus biudžetinę dotaciją „Sodrai“ ir turėti galimybę padidinti bent jautriausių „biudžetininkų“ grupių atlyginimus“, – per Vyriausybės valandą ministro klausė parlamentaras.

Į tai, J. Razmos nuostabai, finansų ministras atsakė, kad tie aukštus atlyginimus gaunantys asmenys dėl „Sodros“ lubų įvedimo nebūtinai sulauks didesnių atlyginimų „į rankas“. Ministras samprotavo, kad darbdaviai gali jiems sumažinti atlyginimą „ant popieriaus“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma

Tel. (8 5) 2396693

El. p. Jurgis.Razma@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-06 13:21
   Rūta Mensonaitė