Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Kubilienės pranešimas: „Komitetas prašo Vyriausybę parengti įstatymų projektus, užkardančius galimą korupciją ligoninių viešuosiuose pirkimuose“

2018 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sveikatos reikalų komitetas kreipėsi į Vyriausybę ir prašo iki pavasario sesijos pradžios paruošti teisės aktų projektus, kurie ištaisytų šiuo metu galiojančios viešųjų pirkimų tvarkos ydas, kurios sudaro sąlygas korupcijai šalies sveikatos gydymo įstaigose.

Vykdydamas parlamentinę kontrolę, Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje išklausė Specialiųjų tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybų ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos surinktą informaciją apie korupcijos rizikas viešuosiuose pirkimuose ir paramos teikime Lietuvos ligoninėse. Pristatyta informacija apie pasikartojančius korupcijos atvejus, kai didelę dalį gydymo įstaigų organizuojamų viešųjų pirkimų laimi įmonės, suteikusios paramą perkančiajai organizacijai arba su ja susijusiems paramos gavėjams, registruotiems šių ligoninių adresais ir vadovaujamoms tų pačių ligoninių darbuotojų.

„Ligoninės ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos privalo sąžiningai organizuoti viešuosius pirkimus, tačiau būtinas ir teisinio reguliavimo auditas, atsakingai įvertinant galiojančios tvarkos spragas. Todėl kreipiamės į Vyriausybę ir prašome iki pavasario Seimo sesijos paruošti šiuos identifikuotus trūkumus ištaisančius teisės aktų pakeitimų projektus“, – teigė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Komiteto kreipimesi prašoma ne tik parengti teisės aktų projektus, bet ir raginama, kad speciali Vyriausybės komisija kovai su korupcija reguliariai domėtųsi padėtimi sveikatos apsaugos sistemoje, keistųsi informacija su Sveikatos reikalų komitetu, į sprendimų priėmimą įtrauktų visas šakines institucijas – STT, VPT, VTEK ir kitas, nes tik visų jų bendras darbas ir kompleksinis požiūris galėtų garantuoti sisteminės kovos prieš korupciją sėkmę. Tikimasi, kad šie klausimai jau bus nagrinėjami artimiausiame Vyriausybės komisijos posėdyje.

Seimo narė taip pat pabrėžė, kad atskirai dėmesį būtina skirti tokiems viešųjų pirkimų laimėtojams, kurie kartu yra ir nuomininkai atitinkamų ligoninių patalpų nuomos sutartyse. Pagal Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktą informaciją akivaizdu, kad būtina išsamiai įvertinti ir sveikatos priežiūros įstaigoms skiriamus finansinius išteklius, kurie naudojami laboratoriniams reagentams ir diagnostikos priemonėms įsigyti, nes šie pajėgumai naudojami neracionaliai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

Asta Kubilienė

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6737

LVŽS infocentras

   Naujausi pakeitimai - 2018-12-20 14:38
   Monika Kutkaitytė