Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Liberalai palaiko Vyriausybės siūlymą leisti įmonėms registruoti nelietuviškus pavadinimus“

2019 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liberalai palaiko Vyriausybės siūlymą leisti įmonėms registruoti nelietuviškus pavadinimus, įtraukiant lotyniškas – w, q ir x – raides. Liberalai įsitikinę, kad šiandien galiojantys griežti ribojimai įmonėms naudoti tik lietuviškus pavadinimus – per daug radikalūs ir užkerta kelią verslui plėstis užsienio rinkose.

„Draudimas įmonėms pasirinkti pavadinimą anglų ar kita užsienio kalba yra absurdiškas ir visiškai nereikalingas. Tai tik perteklinis apribojimas verslui, dėl kurio įmonės susiduria su sunkumais, pavyzdžiui, kai lietuvių įmonėms, dėl užsieniečiams sunkiai suprantamo pavadinimo, sunku patekti į užsienio rinką“, – kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.

Vertindamas iki šiol galiojantį draudimą, politikas mano, kad tai – nemenka kliūtis įmonėms, kurios nori dirbti su užsienio rinkomis. Jo teigimu, verslas turi turėti galimybę nuspręsti savarankiškai, koks pavadinimas jam yra priimtiniausias.

Seimo narys Arūnas Gelūnas abejoja kalbininkų grasinimais, kad tai sukeltų didelę grėsmę valstybinei kalbai.

„Šiuo metu galiojantis reglamentavimas leidžia pavadinimus sudaryti iš išgalvotų žodžių, kurie skamba lietuviškai, tačiau neturi jokios prasmės. Lygiai taip pat, kaip pavadinimuose galima naudoti lotynų kalbą, tačiau kalbininkams kažkodėl tai nekelia grėsmės. Negi lietuvių kalbinį patriotizmą jie laiko tokiu nebrandžiu ir neatspariu menkiausiems skersvėjams?“ – stebėjosi politikas.

 

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Ekonomikos komiteto narys

Eugenijus Gentvilas

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected]

 

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys

Arūnas Gelūnas  

Mob. 8 668 42 191

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-04 10:00
   Monika Kutkaitytė