Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Ž. Pavilionio ir E. Zingerio pranešimas: „Viešai kreipiamasi į valstybės institucijas siekiant pabrėžti Lietuvos pasitikėjimą JAV ir NATO“

2019 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Viešojoje erdvėje vykstant diskusijoms dėl JAV vaidmens taikos ir tvarkos pasaulyje užtikrinimo bei Prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) paskelbus apie pertvarkymus JAV administracijoje, Seimo Transatlantinių santykių ir demokratijos plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris viešai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą, Seimo vadovybę, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Ekonomikos ir inovacijų, Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto, Energetikos ministerijas, Vilniaus miesto savivaldybę, siekdami į šią diskusiją įvesti aiškumo ir pabrėžti mūsų pasitikėjimą JAV ir NATO.

Transatlantinių santykių ir demokratijos plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis kreipimesi akcentuoja ilgalaikių santykių su JAV stiprinimo poreikį. Valstybės institucijos raginamos imtis veiksmų, kuriais dar labiau sutvirtintume ryšius su JAV plėsdami atstovybių tinklą, sudarydami energetinės partnerystes susitarimą įtraukinat JAV į koaliciją už Astravo atominės elektrinės uždarymą.

Užsienio reikalų ministerijai siūloma paruošti tarpžinybinį ilgalaikį Lietuvos ir JAV santykių ir atstovavimo plėtros (ne tik Vašingtone) planą bei siekti kartu su JAV sukurti ilgalaikę transatlantinės bendruomenės politiką dėl Rytų kaimynų.

Šalies Energetikos ministerijai rekomenduojama sudaryti partnerystės susitarimą energetikos srityje su JAV Energetikos informacijos administracija, įtraukiant JAV į koaliciją dėl Astravo atominės elektrinės uždarymo ir paskirti energetikos atašė.

„Matant sveikintinas Lenkijos pastangas prisikviesti JAV įkurti nuolatinę kariuomenės bazę Lenkijoje, Krašto apsaugos ministerijai rekomendavome kreiptis į naujuosius JAV Gynybos departamento centrinės būstinės vadovus, raginant padidinti nuolatinį JAV karinį buvimą Lietuvoje, sustiprinti Lietuvos oro gynybą ir įsteigti bendrą jungtinį kibernetinės gynybos centrą Lietuvoje, o paskyrus naująjį JAV gynybos sekretorių, pakviesti jį į Lietuvą“, – pabrėžė buvęs ambasadorius JAV Ž. Pavilionis.

Rezoliucijoje atitinkamos Lietuvos valdžios institucijos raginamos imtis veiksmų, kuriais dar labiau sutvirtintume savo ryšį su JAV ir siūloma Seimo vadovybei įgyvendinti Trišalės asamblėjos vadovų vizitą į Vašingtoną bei susitikti su naująja JAV Atstovų rūmų vadove. Šiemet minint 15 metų Lietuvos narystės NATO sukaktį, numatomi bendri su JAV renginiai. Vilniaus miesto savivaldybės vadovai raginami Lietuvos draugo senatoriaus Džono Makeino (John McCain) vardu pavadinti aikštę ar skverą Vilniuje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-11 10:18
   Monika Kutkaitytė