Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir A. Ažubalio pranešimas: „Susisiekimo ministro prašoma netylėti ir pareikšti oficialią nuomonę po žurnalistų paskelbtos skandalingos informacijos apie situaciją valstybiniame jūrų uoste“

2019 m. sausio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį reikalaudami pareikšti oficialią nuomonę dėl situacijos Klaipėdos valstybinime jūrų uoste po LRT Tyrimų skyriaus žurnalistų paskelbtos skandalingos informacijos, kaip finansinę paramą „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai“ (LVŽS) šių metų kovą vyksiantiems savivaldos rinkimams skiria fiziniai asmenys, vieni su kitais susiję per baltarusiškų trąšų krovos ir pervežimo bendroves. Kai kurie iš šių asmenų yra minėtos politinės partijos kandidatų į Klaipėdos miesto tarybą sąraše.

„Atkreiptinas dėmesys, kad kai kurių LVŽS rinkiminę kampaniją remiančių verslininkų įmonėms neleista plėstis Klaipėdos uoste, nes jos buvo gavusios Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvadą, kad neatitinka nacionalinio saugumo interesų. Nors LVŽS suformuota Vyriausybė nesuteikė leidimo plėstis šioms įmonėms strateginiame jūrų uoste, tačiau nemato jokių problemų imti finansinę paramą iš asmenų, susijusių su tomis įmonėmis. Ar tai reiškia, kad uosto infrastruktūra geriau apsaugota nei LVŽS, ar partijos veikloje vadovaujamasi visai kitokiu požiūriu į nacionalinį saugumą?“ – pažymėjo Seimo TS-LKD frakcijos, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys L. Kasčiūnas.

Žiniasklaida primena faktus, kad 2017 m. pabaigoje Igoris Udovickis ir „Birių krivinių terminalui“ vadovaujantis Vidmantas Dambrauskas įkūrė bendrovę „Naftos regeneracijos grupė“. Ši bendrovė ketino transportuoti, sandėliuoti ir regeneruoti naftos produktus.

Tačiau plėtrą planavę „Kamineros grupė“ ir „Birių krovinių terminalas“ nepateikė pažymos iš minėtos Komisijos, todėl šios bendrovės negalėjo iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos išsinuomoti naujų sklypų plėtrai.

Leidimas nuomotis sklypą Klaipėdos uoste nesuteiktas motyvuojant tuo, kad Baltarusijos trąšų gamintojos OAO „Belaruskalij“ trąšas uoste kraunantis „Birių krovinių terminalas“ gali turėti nacionalinio saugumo riziką didinančių veiksnių, keliančių grėsmę Lietuvai, ryšių su Europos Sąjungai ir NATO nepriklausančių užsienio valstybių institucijomis ar asmenimis. Minima, kad „Baraluskalij“ turi paskolą viename Rusijos banke.

Verslininko Arūno Tumos „Kamineros grupė“ sulaukė nepalankios išvados, kad neatitinka nacionalinio saugumo interesų, nes Komisija rėmėsi informacija, jog A. Tuma yra padaręs nusikaltimą.

A. Tuma ir V. Dambrauskas LVŽS sąraše šiemet kandidatuoja į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą. Jame taip pat yra ir dar vienas I. Udovickio ir V. Dambrausko verslo partneris – Leonidas Bergeris. Jis LVŽS rinkimų kampanijai taip pat kaip ir kiti minėti verslininkai paaukojo maksimalią leistiną 8800 eurų sumą.

Atskiro dėmesio nusipelno žinia, kad LVŽS kandidatu į Klaipėdos miesto metus iškėlė Valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija generalinį direktorių Arvydą Vaitkų.

„Minėtos įmonės naudojasi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto infrastruktūra, taigi jų verslo sėkmė ir verslininkų pelnai tiesiogiai priklauso nuo uosto. Panašu, kad susidaro situacija, kada Klaipėdos uoste veikiančios įmonės per finansinę paramą LVŽS rinkiminei kampanijai ir per tų įmonių atstovų dalyvavimą su šia partija savivaldos rinkimuose gali „nusipirkti“ Klaipėdos miesto valdžią, kuri vėliau būtų palanki toms įmonėms. Tai reiškinys, kurį populiariai galėtume vadinti „legalizuota korupcija“ ir šioje schemoje matomi dalyvaujantys tiek valdančiosios LVŽS įtakingi atstovai, tiek strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius A. Vaitkus“, –  pažymi Seimo narys A. Ažubalis.

Parlamentarai prašo ministro nedelsiant įvertinti, ar nacionalinio jūrų uosto generalinis direktorius šioje situacijoje gali toliau atlikti vadovo pareigas, kai uoste dirbančių įmonių savininkai ir vadovai su šeimų nariais deklaruoja tiesiogiai jam suteikę paramą. Ar tokia parama suderinama su darbu strateginėje valstybės įmonėje?

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel.: (8 5)  239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-17 12:05
   Eglė Saulė Trembo