Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario A. Kubiliaus pranešimas: „Premjeras naudodamasis savo padėtimi Prezidento rinkimuose gali ir neįveikti padorumo egzamino“

2019 m. sausio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sprendimą dalyvauti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, teigė, kad žinia nenustebino.

„S. Skvernelio sprendimas nebuvo naujiena, gal tik stilius, kuris buvo pasirinktas, atskleidžia visą ir paties premjero mąstyseną. To teatralizuoto veiksmo, kai tauta neva prašo dalyvauti, matyt, bus daugiau, tai rodo, kad tikro, žmogiško nuoširdumo bus žymiai mažiau, o premjeras savo pozicija ir toliau naudosis. Juk matėme: premjeras atvažiuoja estakados apžiūrėti ir, tautos prašymu, netyčia pasako, kad jei labai prašote, tai dalyvausiu Prezidento rinkimuose. Tokiu atveju kyla vienintelis klausimas, ar tai nuoširdus žmogaus stilius, ar gerai apgalvota taktika sužaisti kokiais nors žmonių jausmais, gal sukelti sovietmečio prisiminimus, sentimentus. Ilgainiui paaiškės, ar bus turinio, ar tik teatralizuotų veiksmų. Galima spėti, kad šiam sprendimui buvo iš anksto ruoštasi, ir ta nesėkminga mokesčių reforma buvo sugalvota kaip rinkimų kampanijos dalykas, neva paprastas žmogus ras daugiau pinigų piniginėje, tačiau niekas nekalba, kad pats premjeras jų ras daugiausiai“, – sakė A. Kubilius.

Kartu parlamentaras pažymėjo, kad premjerui dalyvauti rinkimuose gali trukdyti menkas nuveiktų darbų kiekis.

„Premjerui nelabai yra kuo pasigirti – per dvejus metus nuveikti darbai yra kokie? Estakados? Mokyklos ir mokytojai visiškoje frustracijoje su atlyginimų skaičiavimais, mokesčiai sumažinti – nėra pinigų biudžete toms pačioms viešojo sektoriaus problemoms spręsti. Neseniai vykęs mokytojų streikas, buvęs medikų mitingas – nėra tie darbai, kuriais kas nors galėtų puikuotis. Ministras Pirmininkas bando sakyti, kad kiekvienam pakilo atlyginimas, tačiau kai paprastam žmogui didėja žymiai mažiau nei premjerui, arba kažkam didėja, o mokytojams ir medikams ne – atrodo tikrai prastai. Bus dabar rinkimų kampanija, kur premjeras nevengs naudotis savo pareigom, bandydamas parodyti, koks jis geras kandidatas. Ir tai bus pirmasis sąžiningumo ir padorumo egzaminas. Šiandien matome, kaip partija renka pinigus, kai uosto direktorius yra kandidatas į merus ir visos uosto įmonės atbėga, nusilenkia ir perveda partijai pinigus. Tai – paprasti padorumo ir sąžiningumo testukai ir dabar net ant jų klumpama“, – pažymėjo parlamentaras.

Komentuodamas S. Skvernelio sprendimą, A. Kubilius pažymėjo, kad rinkėjų balsai pirmajame kandidatų trejete turėtų šiek tiek persiskirstyti, bet galutinį vaizdą bus galima pamatyti tik rinkimų metu. 

„Natūralu, kad truputį persiskirstys dabartiniai palankumo rodikliai, bet turbūt daugiausia tarp S. Skvernelio ir Gitano Nausėdos. Kaip rodo apklausos, G. Nausėda turi platesnį rinkėjų ratą – yra ir dešinės, ir kairės rinkėjų palaikymo, tad dabar jie gali būti dvejonėje. Bet kol kas sunku pasakyti, kaip situacija išsispręs, nes S. Skvernelis turi premjero įvaizdį. Premjero įvaizdis ir prezidento įvaizdis yra šiek tiek skirtingi dalykai. Pagrindinis klausimas, ar žmonės S. Skvernelyje pamatys tikrai tą prezidentą, kurio nori: išsilavinusį, intelektualesnį, gebantį bendrauti su užsienio šalių vadovais, dalykiškumo ar bus, kalbant apie europietiškumą, geopolitiką, globalius dalykus. Aš iki šiol būtent tokio jo nemačiau. Man visiškai nesunku įsivaizduoti Ingridą Šimonytę, kuri ir būdama ministre, ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja iš tikrųjų tuose sluoksniuose ir tomis temomis yra daug kalbėjusi. G. Nausėdą aš matau, kaip išsilavinusį, intelektualų žmogų, pajėgų ir galintį ne tik apie estakadas kalbėti. Estakados, žinoma, irgi svarbu, nenoriu paneigti, bet tai yra tas darbas, kurį daro konkretus ministras, konkretus premjeras, o prezidentas yra kitokia pozicija. Prezidentai formuoja šalies, tautos doktriną, kalbomis ir elgesiu, jie nebando užimti konkretaus ministro vietos. Kas iš trijų kandidatų tinka geriausiai prezidentiniam postui – rinkėjai išsirinks. O premjerui su jo įvaizdžiu, su padarytais ar nepadarytais darbais, su padarytom klaidom – nebus labai paprasta staiga pasirodyti labai kitokiu.“

Visą interviu su TS-LKD frakcijos nariu A. Kubiliumi galima rasti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/ar-lietuva-pasiruosusi-susigrazinti-emigrantus

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-18 12:38
   Monika Kutkaitytė