Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „A. Širinskienė ir S. Jakeliūnas užsiima ne tyrimais, bet politiniu spaudimu oponentams ir nepriklausomoms institucijoms“

2019 m. vasario 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, reaguodama į šiandien parlamentarės Agnės Širinskienės vadovaujamos Laikinosios tyrimo komisijos posėdžio metu nuskambėjusias nepagrįstas Seimo nario Stasio Jakeliūno insinuacijas, pabrėžia, kad politinį spaudimą Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkui galėjo daryti pats S. Jakeliūnas.

„Šiandien jau ir Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pagaliau pripažino, kad A. Širinskienės komisijos veikla bevertė, ji užsiiminėja nežinia kuo. Tačiau panašu, kad realybė dar blogesnė, nes komisija užsiima ne beverte, o kenksminga veikla – daro politinį spaudimą nepriklausomoms institucijoms bei siekia išbalinti tikruosius įstatymų pažeidėjus. Seimo narių teisę kreiptis į KT gina pati Konstitucija, o iš žiniasklaidoje paaiškėjusios informacijos matėme šokiruojantį vaizdą, kad KT konkrečioje byloje politinį spaudimą galėjo daryti A. Širinskienės politinis bendražygis S. Jakeliūnas“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak parlamentarės, žiniasklaidoje viešai buvo paskelbta, jog S. Jakeliūnas pats inicijavo susitikimą su Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu, o susitikimas įvyko dar KT nepriėmus sprendimo dėl priėmimo ar atsisakymo nagrinėti opozicijos kreipimąsi.

Kaip buvo skelbta, „DELFI šaltinių žiniomis, S. Jakeliūnas galėjo spausti D. Žalimą nesiimti pensijų reformos klausimo dėl to, kad išankstinį kreipimosi vertinimą atliko KT teisėja Daiva Petrylaitė, kurios sesuo, advokatė Vida Petrylaitė, yra atlikusi pensijų reformos teisinį vertinimą Lietuvos investicijų ir pensijų fondo asociacijai“, o spaudimą Seimo nariams, kad jie nepateiktų skundo KT dar prieš tai darė S. Jakeliūnas, viešai teigdamas, kad jei bus pateiktas skundas, jis inicijuos parlamentinį tyrimą nukreiptą prieš oponuojančius Seimo narius.

Kaip teigė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Stasys Šedabaras, į sveiko proto rėmus sunkai telpa Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko aiškinimas, kad praėjus beveik dvejiems metams po rinkimų jis netikėtai panoro ,,susipažinti“ su Konstitucinio Teismo pirmininku, ir būtent tuo laiku, kai teismas rengė sprendimą, priimti ar nepriimti Seimo narių kreipimąsi komiteto pirmininkui labai aktualiu klausimu.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel.: (8 5)  239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-06 16:09
   Eglė Saulė Trembo