Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Seimas pritarė Justo Džiugelio teiktoms įstatymo pataisoms, paliesiančioms tūkstančių mamų ir slaugytojų pensijas“

2019 m. vasario 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien balsuodamas Seimas pritarė parlamentaro Justo Džiugelio teiktoms Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kurios leis neįgalius artimuosius nuolat slaugantiems žmonėms įgyti pensijų socialinio draudimo stažą ir gauti atitinkamo dydžio pensiją.

Neįgalius artimuosius nuolat slaugantys žmonės dažnai negali dirbti pilnu etatu, todėl, atėjus laikui gauti užtarnautą pensiją, jiems nepakanka pagal įstatymus reikalaujamo draudžiamojo darbo stažo.

„Labiausiai ši problema palietė neįgalius vaikus auginančias mamas, kurių ne viena kreipėsi į mane, pasakodama tipine tapusią istoriją: norėdama užsidirbti papildomų išgyvenimui būtinų pinigėlių motina ištrūkdavo į darbą kelioms valandoms, nes pilnos darbo dienos dirbti negalėdavo. O vėliau paaiškėjo, kad būtent tie keli papildomi eurai užkerta galimybę gauti pensiją, kurią, kaip moteris tikėjosi, užsidirbo. Tokia pati neteisybė nutiko ir šimtams neįgalius artimuosius nuolat slaugiusių tėvų ar globėjų“, – įstatymo pataisas paskatinusias aplinkybes aiškina J. Džiugelis, kurio iniciatyva situacija nuo šiol pasikeis.

Priimtos pensijų įstatymo pataisos palies apie 4000, o žinant, kaip sparčiai Lietuvoje daugėja negalios paliestų vaikų ir suaugusiųjų, netrukus ir dar daugiau žmonių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-12 12:46
   Monika Kutkaitytė