Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: parlamentarai kviečia L. Linkevičių paaiškinti Lietuvos poziciją dėl dujotiekio „Nord Steam 2“

2019 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Užsienio reikalų, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos ir Europos reikalų komitetus prašydami artimiausiu metu surengti bendrą komitetų posėdį ir į jį pakviesti užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių tam, kad būtų aptartas svarstomų Europos Sąjungos (ES) dujų direktyvos pataisų klausimas ir Lietuvos pozicija šiuo klausimu.

2019 m. vasario 8 d. Europos Sąjungos valstybių narių vyriausybių atstovai, o 2019 m. vasario 12 d. – ir Europos Parlamentas, patvirtino kompromisines ES dujų direktyvos pataisas, kurios tik sugriežtins Rusijos Baltijos jūros dugnu tiesiamo dujotiekio „Nord Stream 2“ kontrolę, bet nesutrukdys jį nutiesti.

L. Kasčiūno teigimu, direktyva neišspręs esminių Lietuvos ir Europos energetinio saugumo iššūkių.

„Nord Stream 2“ projektas prieštarauja ES energetikos sąjungos tikslams ir dar labiau padidins visos Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų. Po ES valstybių vyriausybių atstovų pritarimo (pritarė 27 narės, išskyrus Bulgariją) praėjusį penktadienį, kilo įvairių svarstymų, ar taip nebus atvertas kelias šiam projektui. Kol kas aišku tai, kad ES dujų direktyvos pataisomis „Nord Stream 2“ projektas „pakištas“ po Trečiojo energetikos paketo reikalavimais. Tačiau tai nėra sprendimas, kadangi, kaip minėjau, pats dujotiekio projektas kenkia ne tik Lietuvos, bet ir Europos energetiniam saugumui“, – teigė L. Kasčiūnas. 

Pasak parlamentarų, Seimo neinformavimas šiais klausimais yra nepateisinamas.

„Iki šiol susilaikiau nuo šio itin svarbaus klausimo komentavimo viešojoje erdvėje, tikėdamasis sulaukti iš ministro Linkevičiaus paaiškinimo ir aiškaus Lietuvos pozicijų pristatymo. Tačiau, švelniai tariant, darosi neramu, kai apie strateginius Lietuvai ir visam regionui klausimus sužinome iš žiniasklaidos, o ne Vyriausybės atstovų. Todėl kviečiame už užsienio ir saugumo politiką atsakingus Seimo komitetus susirinkti ir su Vyriausybės atstovais išsiaiškinti pozicijas apie šį Lietuvos ir viso regiono energetiniam saugumui svarbų klausimą“, – teigė A. Ažubalis.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-13 16:56
   Monika Kutkaitytė