Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras siūlo mažinti atsinaujinančios energijos laikymo elektros perskirstymo tinkluose tarifą iki 20 proc.

Seimas po pateikimo pritarė liberalo Simono Gentvilo siūlymui sumažinti atsinaujinančios energijos laikymo kainą elektros skirstymo tinkluose. Įstatymu siūloma apibrėžti 20 proc. elektros energijos kiekio atidavimą ESO už suteiktas energijos akumuliavimo paslaugas. Šiuo metu kiekvienas pasigaminantis elektros energiją ir neturintis akumuliatoriaus energijai kaupti privalo paskirstymo operatoriui atiduoti 36 proc. pasigamintos energijos.

„Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) 2019 metams nustatytas 36–38 proc. tarifas yra per didelis, toks tarifas visiškai neskatina gaminti ir akumuliuoti sukauptą energiją perskirstymo tinkluose, nes vien už pasaugojimą privaloma atiduoti daugiau nei trečdalį elektros. Taip pat, kai tarifas yra keičiamas kasmet investuotojai nemato jokio užtikrintumo ir dėl šių priežasčių Lietuvoje beveik niekas nesinaudoja energijos kaupimo elektros tinkluose paslaugomis“, – dėstė argumentus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas S. Gentvilas.

Parlamentaras siūlo sumažinti ir įstatymiškai nustatyti fiksuotą 20 proc. tarifą. Pasak jo, toks reglamentavimas kaimyninėje Lenkijoje yra stipriai pasiteisinęs.

„Fiksuoto skaičiaus įtraukimas į įstatymą suteiks užtikrintumą investuojantiems į individualias saulės elektrines, mažas vėjo jėgaines. Esant tokioms pačioms ir nekintančioms sąlygoms mažės ir rizikos, gyventojams bus sudaromos platesnės galimybės investuoti. Taip pat, fiksuoto tarifo nustatymas leis sumažinti ir VKEKK darbų apimtis, mažinant biurokratinį aparatą“, – siūlomas įstatymo pataisas argumentuoja Seimo narys.

Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymo pataisos pateiktos paskutinę pratęstos Seimo rudens sesijos dieną. Joms po pateikimo pritarta bendru sutarimu.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas

Mob. 8 698 42 168, el.p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-18 11:03
   Eglė Saulė Trembo