Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės G. Skaistės pranešimas: „Sprendimai dėl Kauno saugomų teritorijų gali būti paveikti verslo interesų“

2019 m. vasario 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Pasirodžius informacijai apie galimą pavojų Kauno miesto saugomoms teritorijoms, kai Kauno miesto taryba skubos tvarka priėmė sprendimus koreguoti dviejų miesto draustinių planus, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama pateikti atsakymus į klausimus apie balsavimus dėl Kauno miesto saugomų teritorijų.

„Skubos tvarka, priešpaskutiniame posėdyje prieš rinkimus priimami sprendimai koreguoti dviejų miesto draustinių planus – kelia rimtų abejonių. Tokiais klausimais būtina komunikuoti su bendruomene, išgirsti visuomenės nuomonę. Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis buvo įkurtas ne veltui, todėl toks skubotas sprendimas keisti statybų ribojimus kelia įtarimų dėl galimos verslo įtakos,“ – teigė Gintarė Skaistė.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, vieno iš draustinių, dėl kurio buvo priimtas sprendimas, buferinėje zonoje bendrovė „Vici Investments“, kurios vienintelis akcininkas – Kauno miesto meras V. Matijošaitis, įsigijo žemės ir prieš pat tarybos sprendimą užregistravo mažiausiai 15 sklypų. Tame pačiame posėdyje taryba nusprendė mažinti ir Kauno Vičiūnų vandenvietę, kurios teritorijoje V. Matijošaičio sūnus Šarūnas Matijošaitis turi nekilnojamojo turto.

Parlamentarė kreipėsi į STT dėl galimų korupcinio pobūdžio veikų, kai galimai siekdamas naudos savo šeimos verslui (sklypų draustinio teritorijoje tankinimo), V. Matijošaitis ne tik nenusišalino nuo sprendimų priėmimo tarybos posėdyje, tačiau ir balsavo „už“. Taip pat prašoma įvertinti, ar savivaldybė nepateikė melagingos informacijos siekdama įteisinti vandenvietės sumažinimo planus, kuriuose sklypus turi ir V. Matijošaičio sūnus ir kurie vertinami itin didele – net 5 tūkstančių eurų suma – už arą.

„Abi teritorijos yra susijusios su mero V. Matijošaičio interesais. Tačiau V. Matijošaitis nenusišalino nuo balsavimo dėl šio klausimo ir sprendimui pritarė, nors jo interesai yra tiesiogiai susiję su viena iš šių teritorijų, o su kita ¬ per sūnaus valdomus sklypus. Dėl šių priežasčių ir kreipiausi į STT“, – teigė G. Skaistė.

Primename, kad vakar dėl V. Matijošaičio galimai supainiotų interesų ir galimai pažeistų Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų Kauno TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

 

 

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514, el. p [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-19 13:03
   Jolanta Anskaitienė