Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į VRK dėl neužtikrintos silpnaregių balsavimo teisės

2019 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 3-ąją įvykęs pirmasis savivaldos rinkimų turas apnuogino vis dar neišspręstas balsavimo apylinkių pritaikymo žmonėms su negalia problemas. Sekmadienį į parlamentarą Justą Džiugelį kreipėsi ne vienas pilietis, skųsdamasis, kad negali pasinaudoti savo Konstitucijos garantuojama teise rinkti valdžią.

„Šįkart prieš rinkimus buvo daug dėmesio skiriama žmonių su judėjimo negalia galimybei balsuoti. Tačiau, deja, visiškai pamiršti silpnaregiai. Jiems nėra jokių galimybių savarankiškai atiduoti savo balsą už patinkantį kandidatą. Rinkimų įstatymas aiškiai apibrėžia balsavimo slaptumą, kurį privaloma užtikrinti“, – sako J. Džiugelis.

Jis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Teisingumo ministeriją, ragindamas iki kitų šių metų pavasarį vyksiančių rinkimų – antrojo savivaldos turo, Prezidento ir Europos Parlamento narių – parengti, pagaminti ir į visas šalies rinkimų apylinkes pristatyti visiems prieinamu formatu atspausdintų rinkimų biuletenių, skirtų žmonėms su regos problemomis balsavimo teisei užtikrinti.

„Esu įsitikinęs, kad šią klaidą privaloma ištaisyti. Be to, noriu dar kartą priminti precedentą, kai po 2016 m. Seimo rinkimų keliems neįgaliesiems dėl nepritaikytos rinkimų aplinkos teismas priteisė kompensacijas. Jei VRK nekeis požiūrio į neįgalius rinkėjus ir negebės tinkamai priimti visų norinčiųjų balsuoti, valstybei tai kainuos kur kas brangiau, nei rinkimų biuletenių spausdinimas“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 80 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-04 15:12
   Monika Kutkaitytė