Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: parlamentaras informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją apie Dalios Grybauskaitės atliktą šiurkštų rinkimų įstatymų pažeidimą

2019 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kadangi padarytas šiurkštus rinkimų įstatymų pažeidimas, raštu kreipiausi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) konstatuodamas žemiau išdėstytus faktus.

Lietuvos rinkimų įstatymai rinkimų agitaciją, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, visiškai draudžia likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos. Jeigu tuo pačiu metu kartu vyksta Respublikos Prezidento rinkimų agitacija, ji irgi visiškai draudžiama (savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnio 1 dalis).

Pagal Lietuvos įstatymus agitacija yra informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjus, kad šie nebalsuotų (ar balsuotų) už konkretų kandidatą, pranešama kandidatą neigiamai (ar teigiamai) apibūdinanti žinia.

2019 m. kovo 17 d. Saulėtekio rinkimų apylinkėje apie 15 val. rinkimų į Vilniaus merus antrajame ture balsavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai, sąmoningai, demonstratyviai ir akivaizdžiai, visų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos priemonių akivaizdoje pažeidė rinkimų agitacijos draudimą.

Dalia Grybauskaitė apie kandidatą į Respublikos Prezidentus Saulių Skvernelį viešai pareiškė: „Reikia didelių sugebėjimų iš premjero pusės daryti tokią tarptautinę gėdą.“ Taip pat Sauliaus Skvernelio veiksmus pavadino antikonstituciniais.

Viešas kandidato žeminimas, pasisakymas, kad kandidatas daro gėdą Lietuvai ir pasisakymas, jog kandidato veiksmai antikonstituciniai, yra rinkimų agitacija.

Dalia Grybauskaitė rinkimų dieną viešai pareiškė, kad vienas iš kandidatų į Vilniaus merus – vagis.

Akivaizdu, kad iš rinkimų kampanijos konteksto, viešų sistemingų kandidato R. Šimašiaus pareiškimų esą A. Zuokas paėmė kyšį, buvo sudaromas įspūdis, jog vienas kandidatas švarus, o kitas – vagis. Dalia Grybauskaitė rinkimų dieną, esant agitacijos draudimui, parėmė sistemingą vieno kandidato juodinimo kampaniją.

Atsakomybę už rinkimų sąžiningumo ir skaidrumo principų bei įstatymo pažeidimus itin sunkina ir ta aplinkybė, jog nusižengimą padarė aukščiausias valstybės pareigūnas, turintis itin didelę paramą tarp rinkėjų.

Dar svarbiau – rinkimų įstatymų pažeidimas viešai visose pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse buvo padarytas dar vykstant balsavimui ir tai galėjo turėti esminės įtakos dar nebalsavusių rinkėjų apsisprendimui. Tokie galimai neteisėti Dalios Grybauskaitės veiksmai sudaro prielaidas abejoti rinkimų teisėtumu, sąžiningumu ir legitimumu.

Todėl šiandien informavau Vyriausiąją rinkimų komisiją apie padarytą rimtą rinkimų agitacijos draudimo pažeidimą, savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 45 straipsnio, 51 straipsnio 1 dalies, 53 straipsnio 1 dalies pažeidimą, prašau šį pažeidimą įvertinti ir imtis įstatymo numatytų veiksmų.

Apgailestauju, kad taip aktyviai besireiškiančios Baltosios pirštinės įvykdyto sąmoningo šiurkštaus rinkimų įstatymų pažeidimo teikėsi nepastebėti. Šiandien baltas pirštines nešioju aš.

Ir raginu VRK vadovautis išmintingais Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiais – „Visada viešai sakiau, kad neliečiamų nėra ir neturi būti“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Petras Gražulis

Tel. (8 5) 239 6638

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-19 15:13
   Monika Kutkaitytė