Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Kviečiame valdančiuosius susitarti dėl 8-ių priemonių tymams įveikti“

2019 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė šiandien pasiūlė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai atidėti į šalį politinę konkurenciją ir pasiekti bendrą partijų susitarimą dėl neatidėliotinų priemonių tymams įveikti. Pateiktame susitarimo projekte siūlomos aštuonios priemonės, tarp kurių yra valstybės kompensuojamas kraujo tyrimas imunitetui patikrinti, vaiko pinigų išmokėjimo bei priėmimo į valstybinius darželius susiejimas su privalomu pasiskiepijimu, privalomi skiepai suaugusiems asmenims, dirbantiems su vaikų kolektyvais (sveikatos priežiūros įstaigų, ugdymo įstaigų darbuotojams), valstybės kompensuojamas vakcinos, norintiems persiskiepyti, ir kitos priemonės.

„Kasdien sergančiųjų tymais skaičius Lietuvoje toliau sparčiai auga, tačiau reikšmingesnių iniciatyvų ir veiksmų iš valdžios vis dar nematome. Nepaisant to, manome, šio pavojingo tymų protrūkio akivaizdoje galime atidėti į šalį politinę konkurenciją ir susitarti su valdančiąja dauguma bei kitomis partijomis, kad bus imtasi neatidėliotinų priemonių bei užtikrintas jų tinkamas finansavimas ir įgyvendinimas. Pasitarę su specialistais, siūlome bendram susitarimui visą paketą sprendimų, kurie leistų suvaldyti situaciją ir apsaugoti žmonių sveikatą – nuo nemokamo perskiepijimo ir valstybės kompensuojamų imuniteto tyrimų iki privalomų skiepų, norintiesiems lankyti darželius ir gauti vaiko pinigų išmokas“, – teigė Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak Seimo narės, susitarime siūloma nustatyti, kad valstybė turi užtikrinti pakankamą MMR vakcinų rezervą ir valstybės lėšomis kompensuoti MMR vakcinas ne tik vaikams ir kontaktiniams asmenims, bet ir kitiems asmenims, norintiems persiskiepyti; MMR vakcina nepaskiepyti vaikai būtų nepriimami į valstybines ir savivaldybių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas; kad skiepai yra privalomi suaugusiems asmenims, dirbantiems su vaikų kolektyvais; vaiko pinigai yra nemokami tėvams/globėjams, kurie nėra paskiepiję vaikų/globotinių iki 16 metų pagal vaikų profilaktinio skiepijimo kalendorių bei kitos priemonės.

Šias priemones apimančių priemonių paketas parengtas ir bus šiandien užregistruotas.

Susitarimo projektas ir siūlomos priemonės – dokumente.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-26 09:45
   Monika Kutkaitytė