Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Europa turi skirti dėmesį Rytų partnerystei“

2019 m. balandžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien, balandžio 9 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Vienoje (Austrija) dalyvauja Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencijos posėdžiuose.

Diskusijoje, skirtoje sąjungos ateičiai artėjant rinkimams aptarti, Seimo vadovas kvietė skirti dėmesį Rytų partnerystei ir jai keliamiems tikslams.

„Per 10 metų Rytų partnerystės šalys pasiekė gerų rezultatų ir tai džiugina. Turime užtikrinti adekvačią finansinę paramą artėjančioje finansinėje perspektyvoje ir grįsti jos mokėjimą „daugiau už daugiau“ principu. Svarbu užtikrinti dar aktyvesnį Europos Sąjungos įsitraukimą į reformų Rytų partnerystės šalyse įgyvendinimą, vengiant pasyvaus požiūrio „palaukime ir pamatysime“, – konferencijoje sakė V. Pranckietis.

Pasak parlamento vadovo, naujoji strategija, kaip konkretus konsultacijų rezultatas, galėtų gimti jau šių metų pabaigoje. Tai, greičiausiai, bus jungtinis Vyriausiosios įgaliotinės ir Europos Komisijos komunikatas.

Lankydamasis Vienoje Seimo Pirmininkas susitiko su Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininko pavaduotoja Karol Biuro-Bonar (Carole Bureau-Bonnard), Graikijos Parlamento Pirmininku Nikolu Voutsiu, Lenkijos Seimo Pirmininku Mareku Kuchcinskiu (Marek Kuchciński) ir Juodkalnijos parlamento (Skùpštinos) Pirmininku Ivanu Brajovičiumi.

Susitikimų metu su parlamentų vadovais kalbėta apie tarptautinių ryšių stiprinimo svarbą ir bendradarbiavimo galimybių plėtimą daugiašaliuose formatuose, aptarta ES darbotvarkė ir saugumo klausimai.

Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija – kasmetinis susitikimas. Pirmininkų konferenciją organizuoja antrąjį kalendorinių metų pusmetį pirmininkaujančios valstybės nacionalinis parlamentas pasibaigus pirmininkavimui (kitų metų pirmąjį pusmetį). Šiuo metu ES Tarybai pirmininkauja Rumunija. Lietuva ES parlamentų pirmininkų konferenciją rengė 2014 m. balandžio 6–8 d.

 

Parengė

Seimo Pirmininko patarėja

Karolina Frolovienė

Tel.: (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-09 16:13
   Jolanta Anskaitienė