Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Tremtis baigėsi tik Lietuvoje“

2019 m. balandžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete buvo pritarta Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymo papildymui nauja nuostata. „Kai kalbama apie tremties pradžią, pabrėžiame ištrėmimo momentą – kada paėmė iš gimtosios vietos ir išvežė, o kai kalbama apie tremties pabaigą, staiga nebelieka sugrįžimo į Lietuvą – kalbame apie paleidimą iš tremties kur nors Sovietų Sąjungoje. Nebelieka sugrįžimo į Lietuvą? Manau, tremtis baigėsi tik Lietuvoje, tad įstatymą reikėjo taisyti“, – teigia Arvydas Anušauskas.

Naujas patobulinimas sudarytų sąlygas ištaisyti įstatymo spragas ir realiai suteiktų galimybę įgyti tremtinio statusą asmenims, kuriems toks statusas iki šiol nebuvo pripažintas, jei asmuo buvo gimęs jau pasibaigus KGB dokumentuose nurodytam represavimo laikotarpiui, jei bent vienam iš jo tėvų buvo taikomi administraciniai ir kitokie suvaržymai, dėl kurių negalėjo sugrįžti į Lietuvą.

 Socialinių reikalų ir darbo komitete sutarta dėl optimalios naujosios įstatymo nuostatos formuluotės, kuria numatoma, kad tremtiniams prilygintais asmenimis pripažįstami asmenys, gimę buvusių politinių kalinių ar tremtinių šeimose už Lietuvos ribų, kai bent vienam iš tėvų (įtėvių) buvo suvaržytos galimybės sugrįžti į Lietuvą, ribojamas gyvenamosios vietos įregistravimas ir įsidarbinimas Lietuvoje, ir dėl šių aplinkybių jis per 6 metus nuo leidimo grįžti į Lietuvą datos nebuvo sugrįžęs į Lietuvą, jeigu šias aplinkybes asmenys pagrindžia dokumentais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-10 12:11
   Monika Kutkaitytė