Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario A. Kubiliaus pranešimas: parlamentaras ragina premjerą atsakyti į klausimus dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje atlikto audito

2019 m. balandžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius frakcijos vardu kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl padėties ministerijose.

Anot parlamentaro, įsigilinus į Susisiekimo ministerijos Vidaus audito skyriaus atliktą 2016–2018 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir jai pavaldžių 17 institucijų galimos korupcijos tikimybės viešuosiuose pirkimuose vidaus auditą, atskleistas šokiruojantis vaizdas – nustatyta galima 288 072,82 Eur žala, Švietimo informacinių technologijų centre, atsakingame už Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) informacinių technologijų ūkį, nėra darbuotojų, išmanančių informacinių technologijų sistemų kūrimo principų, o Nacionaliniame egzaminų centre yra didžiausias nepotizmo rizikos intensyvumas, kuris siekia net 27,08 proc.

„Akivaizdu, kad ministerija šiuos kelerius metus veikė neturėdama jokios efektyvios vidaus audito sistemos. Matydami tokią didelį susirūpinimą keliančią situaciją vienoje ministerijoje įtariame, kad panaši ji gali būti ir kitose, ypač tose, kurios valdo didelius pinigus ir kuriose vykdomi didžiausi viešieji pirkimai – Žemės ūkio, Vidaus reikalų ir galbūt Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose“, – sakė A. Kubilius.

A. Kubilius kreipimesi Ministro Pirmininko prašo įvertinti vidaus audito sistemų veikimą visose Lietuvos ministerijose ir atsakyti, ar jį, kaip premjerą, tenkina ministerijų, ypač aukščiau minėtų trijų, vidaus audito sistemos.

Kartu A. Kubilius premjerui siūlo apsvarstyti galimybę Vyriausybės lygiu sukurti centralizuotą vidaus audito sistemą, paremtą Susisiekimo ministerijos Vidaus audito skyriaus pavyzdžiu ir tokiu būdu užtikrinti, kad nė vienoje ministerijoje negalėtų susiformuoti tokios ypač plačiai paplitusios neskaidrumo ir nepotizmo praktikos, kokios susiformavo ŠMSM premjero valdymo laikotarpiu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kubilius

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-10 15:19
   Monika Kutkaitytė