Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Šimo ir L. Matkevičienės pranešimas: parlamentarai dalyvavo LRT laidos „Gimtoji žemė“ 2019 m. Jorio konkurso „Už tai, kad visiems būtų geriau“ baigiamajame renginyje

2019 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nariai Audrys Šimas ir Laimutė Matkevičienė Biržuose dalyvavo iškilmingame Jorės apdovanojimų renginyje ir pasveikino jo dalyvius. Kasmet LRT laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinė grupė pakviečia visus pasidairyti po savo rajoną ar kaimą ir paieškoti žmonių, kurių darbai ir veikla yra verti apdovanojimo. Šiemet Jorio konkursui buvo pasiūlyta 11 nominantų iš Biržų, Kupiškio, Kaišiadorių, Raseinių, Alytaus, Pagėgių, Kauno rajonų.

Apdovanojimų dalyvius pasveikino ne tik Seimo nariai, bet ir Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, 2018 m. Jorės nominantas Biržų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kunigas Ernestas Želvys.

„Džiaugiuosi Jūsų darbais ir Jumis visais, kad darote gera ir skleidžiate gerą nuotaiką, o kartu ir garsinate savo kraštą. Tai mus visus įpareigoja dar geriau dirbti. Dėkoju prodiuseriui Kęstučiui Ligeikai ir visiems LRT laidos „Gimtoji žemė“ rengėjams už puikią iniciatyvą ir idėją pasidairyti po Lietuvos kaimus ir rajonus, pastebėti ir parodyti paprastų kuklių žmonių darbus, pagerbti juos“, – sveikinimo žodį tarė Seimo narys Audrys Šimas.

Seimo narys A. Šimas sveikina Jorio konkurso apdovanojimo dalyvius. Seimo narių Audrio Šimo ir Laimutės Matkevičienės padėjėjos Aldonos Jakavonienės nuotr. 

 

„Ir mažuose pasaulio kampeliuose žmonės daro didelius stebuklus“, – cituodama poetės Vandos Juknaitės žodžius, kalbėjo Seimo narė Laimutė Matkevičienė.

Prieš apdovanojimų ceremoniją 2019 metų Jorės nominantai keliavo po Biržų rajoną, susipažino su Sodeliškių dvaro sodyba, buvo Kirkilų apžvalgos bokšte, „Rinkuškių“ alaus kelio muziejuje, Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Kelionėje po Biržų kraštą dalyvavo per 100 žmonių iš Kaišiadorių, Pagėgių, Raseinių, Kauno rajonų.

2019-ųjų LRT laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimų laimėtoja – Biržų rajono Šiekštininkų bendruomenė. Jai laidos prodiuseris K. Ligeika įteikė alytiškio tautodailininko Sauliaus Lampicko specialiai šiam konkursui sukurtą skulptūrą.

Šiekštininkų bendruomenė. Aldonos Jakavonienės nuotr.

 

Šių metų Jorio konkursui Seimo nario Audrio Šimo pristatyti nominantai: Biržų rajono Šiekštininkų bendruomenė, Agnė Drevinskaitė, Nidija Sankauskienė ir Valija Šap.

Šiekštininkų bendruomenę vienija 80 įvairaus socialinio sluoksnio, amžiaus ir išsilavinimo nariai. Įsimintiniausias ir įspūdingiausias bendruomenės organizuotas renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui ir šimto metų sėkmės istorijai. Atiduodami pagarbą kraštiečiui savanoriui Petrui Styrai, valstybės vėliavos spalvomis bendruomenė papuošė kelią, vedantį į savanorio Tėviškę ir amžinojo poilsio vietą – Šiekštininkų kapines. Apie vykusį renginį yra sukurtas filmas „Atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimas Šiekštininkų bendruomenėje“.

Bendruomenė ne tik organizuoja renginius, bet ir aktyviai dalyvauja Biržų rajono kaimo bendruomenių organizuojamuose renginiuose, dalyvauja Lietuvos bendruomenių sąjungos organizuojamuose renginiuose. Bendruomenė yra subūrusi humoro grupę „Šiekštininkų damos“, senjorų, moterų ir vaikų ansamblius, taip pat mišrų humoristinių šokių ansamblį, veikia „Mini teatro trupė“. 2018 m. bendruomenė dalyvavo „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ konkurse ir buvo paskelbti „Šimtmečio linksmiausiaisiais“.

Agnė Drevinskaitė dirba Biržų rajono Kirdonių daugiafunkciniame centre vaikų darželio auklėtojos padėjėja. Jauna ir kūrybinga mergina, kurios darbai vertinami tiek kolektyvo, tiek Kirdonių bendruomenės narių. Įsimintinos ir reikalingos vaikų, tėvelių ir senelių šventės Vasario 16, Kovo 11 ir kitose šventėse, kuriose A. Drevinskaitė yra geros nuotaikos skleidėja ir visų numylėtinė. Svarbiausia, kad jaunas žmogus myli savo darbą, gimtinę ir iš jos niekur nesiruošia išvažiuoti. Dar A. Drevinskaitė – puiki kulinarė ir konditerė, kurianti tortams receptus ir juos kepanti. Įspūdingais jos piešiniais ir dekoracijomis išpuoštas Kirdonių daugiafunkcinis centras kasdien laukia ir vaiko, ir kiekvieno čia užsukančio.

Kultūros puoselėtoja Nidija Sankauskienė, gimusi ir augusi Pasvalyje, baigusi mokslus, atvyko į Kupiškį. N. Sankauskienė yra Kupiškio meno mokyklos mokytoja ir ansamblių vadovė, Kupiškio kultūros centro meno vadovė. Taip pat daugelio meno švenčių dirigentė, chorų organizatorė ir vyriausioji dirigentė. N. Sankauskienės vadovaujamame moterų vokaliniame ansamblyje „Versmė“ dainuoja pedagogės, medikės, kultūros darbuotojos ir kitų profesijų atstovės. „Versmė“ dalyvauja konkursuose, festivaliuose, rengia koncertines programas Kupiškio visuomenei. Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Duo“ dalyvauja konkursuose, nacionaliniuose ir rajono renginiuose, rengia koncertus.

Valija Šap – kupiškėnė psichologė, su kolegėmis ėmusi spęsti savižudybių problemą Kupiškio rajone. Taip buvo sukurtas Reagavimo į savižudybių riziką modelis, kuris vėliau buvo pritaikytas ir įdiegtas dar daugiau nei dešimtyje Lietuvos savivaldybių. Lietuvos sveikatos mokslų universitete kartu su kolegomis V. Šap atlieka mokslinius tyrimus, dalyvauja vystant Lietuvos ir savivaldybių psichikos sveikatos sistemą. V. Šap yra ir bendruomenės įkūrimo iniciatorė, kur skapiškėnai taip pat sulaukia profesionalios pagalbos.

Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Jorio nominantė V. Pamarnackienė ir Gražina Kadžytė. Aldonos Jakavonienės nuotr.

Seimo narė Laimutė Matkevičienė 2019 m. Jorio konkursui taip pat pristatė nominantus. Tai Valerija Jakštienė – ilgametė geografijos mokytoja, kuri yra aktyvi Žaslių bendruomenės narė, besirūpinanti istorinės atminties išsaugojimu. Sekdami mokytojos V. Jakštienės pavyzdžiu, geografijos studijas pasirinko 11 jos auklėtinių ir vienas vaikaitis. Dar viena svarbi tema – alpinizmas. O tvirto būdo, atkaklus, drąsus, draugiškas šviesios atminties Alfonsas Jakštas – ne tik alpinistas. Tai ir ekspedicijas įamžinęs rašytojas, ir dailininkas, ir juvelyras.

Daiva Mockuvienė, baigusi studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jau dešimtmetį gyvena Kaišiadorių rajone, dirba Kruonio kultūros centro direktore. Nuo pat mokyklos laikų aktyviai dalyvauja mėgėjų meno veikloje, groja ir dainuoja įvairiuose folkloro ansambliuose, liaudies kapelose, dainuoja Lietuvos kultūros centrų vadovų chore. Nuo 2018-ųjų vadovauja Žaslių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Žasla“, kurią prieš 15 metų įkūrė kompozitorius Gracijus Pauga.

Vanda Pamarnackienė – Rumšiškėse gyvenanti gydytoja. Ji 54 metus dirbo Kaišiadorių ir Elektrėnų ligoninėse. Tai ne tik visų mylima ir gerbiama gydytoja. V. Pamarnackienė – atsakinga ir darbšti organizatorė, įvairiausių sumanymų įgyvendintoja. Ir dar – dailių ir išmoningų mezginių autorė.

Seimo narė Laimutė Matkevičienė sveikina Kaišiadorių rajono Žaslos“ kapelos vadovę Daivą Mockuvienę, kuri buvo pristatyta Jorio konkurso „Už tai,kad visiems būtų geriau“ nominacijai. Aldonos Jakavonienės nuotr.

 

Reportažai iš 2019 metų Jorės apdovanojimų iškilmių ir ekskursijos po Biržų kraštą bus parodyti LRT laidose „Gimtoji žemė“. Laida yra rodoma šeštadieniais, 8 val., per „LRT plius“ kanalą. O nespėjusiems laidos pažiūrėti, tai galima padaryti LRT „Mediatekoje“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narių Audrio Šimo ir Laimutės Matkevičienės padėjėja

Aldona Jakavonienė

Mob. 8 620 90 706

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-30 12:08
   Monika Kutkaitytė