Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Kviečiama iškilmingai paminėti pirmosios Europoje rašytinės Konstitucijos dieną“

2019 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Artėjant gegužės 3-iajai, Lietuvoje ir Lenkijoje švenčiamai 1791-ųjų metų Gegužės 3-iosios Konstitucijos dienai, Lietuvos Respublikos Seimo „Gegužės 3-iosios“ grupė, Vilniaus miesto savivaldybė ir kitos visuomeninės ir tautinių bendrijų organizacijos kviečia iškilmingai paminėti šią abiejų tautų solidarumą simbolizuojančią datą, taip pabrėžiant pirmosios Europos žemyne rašytinės Konstitucijos svarbą ir abiejų tautų vienybę.

„Šią dieną prasminga švęsti ne tik dėl Lietuvos ir Lenkijos svarbaus konstitucinio dokumento pasirašymo. Gegužės 3-iąją gera proga pabrėžti Abiejų Tautų Respublikoje ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusių tautų istorinę vienybę. Lietuviai, lenkai, žydai, gudai ir rusėnai, totoriai ir karaimai buvo šios valstybės bendrapiliečiai ir kartu kovėsi su šūkiu „Už jūsų ir mūsų laisvę“. Šią istorinės vienybės svarbą Lietuvoje mes tik dabar pradedame deramai įvertinti, – pabrėžė Seimo  „Gegužės 3-iosios grupės“ pirmininkas, šventinių renginių vienas iš iniciatorių Andrius Kubilius. – Manome, kad Gegužės 3-ioji turi tapti ne tik Gegužės 3-iosios Konstitucijos minėjimo diena, bet ir tikra Istorinės vienybės diena, kai Lietuvoje prisiminsime per bendrą istoriją nuveiktus įsimintinus darbus bei pasiekimus ir kiek daug ateityje dar reikia pasiekti, kad visos tautos ir valstybės, kažkada priklaususios tai pačiai istorinei bendrijai, ir šiandien galėtų džiaugtis tokia pačia laisve, demokratija bei galimybe sugrįžti į europietišką erdvę.“

„Kviečiu gegužės  3-iąją paminėti originaliai ir prasmingai istorinės vienybės mieste Vilniuje – tai bus šventė žmonių vienybei, atminčiai, draugams ir bendraminčiams, kultūrų dialogui. Vilniuje nuo seno gyvena laisvi žmonės – laisvi abipusiškai pagarbiam dialogui, gyvam bendravimui, ekonominiams ryšiams, kultūriniams mainams“, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 „Istorinės vienybės savaitgalis“ – taip apibendrintai vadinsis renginių, skirtų „Gegužės 3-iosios“ šventės paminėjimui, ciklas, truksiantis gegužės 2–4 dienomis. Darbo dienomis vyks diskusijos ir seminarai. Pirmąją šventinių renginių dieną, gegužės 2-ąją, nuo 10 val. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje prasidės  diskusija „1791 m. Gegužės 3-iosios Konstitucija: reikšmė ir pamokos Europai“.

Gegužės 3 d., nuo 10 val., Lietuvos Respublikos Seime rengiamas akademinis seminaras „Gegužės 3-ioji – istorinės vienybės diena. Praeities ir ateities iššūkiai“. Politikai, diplomatai, ekspertai, tautinių bendrijų atstovai aptars įvairius Lietuvos „istorinės vienybės“ aspektus ir praeities bei ateities iššūkius, ypatingą dėmesį skirdami iš „istorinės vienybės“ patirties kylančiai Lietuvos misijai rūpintis kaimynine Ukraina ir Baltarusija. Diskusijoje dalyvaus istorikas prof. Alvydas Nikžentaitis; žurnalistas, „Nacionalinės ekspedicijos“ sumanytojas ir dalyvis Edmundas Jakilaitis; politologas Marijušas Antonovičius, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Lietuvoje Faina Kukliansky. Apie istorinės vienybės iššūkius diskutuos diplomatas, ambasadorius, dirbęs Ukrainoje, Petras Vaitiekūnas, žurnalistas Vytautas Bruveris, diplomatas, signataras Albinas Januška. Diskusiją modernuos ir savo įžvalgas išsakys Seimo narys Andrius Kubilius. Diskusijos programa

Gegužės 3-iąją vainikuos šventinis vakaras šv. Kotrynos bažnyčioje, skambant Valstybinio Vilniaus kvarteto muzikai, kartu su prof. Tomu Venclova, žurnalistu E. Jakilaičiu, signataru Česlavu Okinčicu, rašytoju Marku Zingeriu, paramos Ukrainai telkėju, režisieriumi Jonu Ohmanu, moderuojant žurnalistui Ruslanui Iržikevičiui.

Gegužės 4-ąją, šeštadienį, vyks „Istorinės vienybės“ dviračių žygis, aplankant istorines, kultūrines Vilniaus krašto vietoves maršrutu: Vilnius–Jašiūnai–Paulavos Respublika–Turgeliai–Medininkai–Šumskas–Vilnius (iš viso 102 km).

Išsiilgę ne tokių aktyvių pažinimo potyrių kviečiami burtis į ekskursijas Vilnius senamiesčio įvairiataučiais kultūriniais pėdsakais, vienijamas bendros temos: „Istorinis Vilnius – Istorinės Vienybės miestas“. Ekskursijų, siejamų su įvairiataučiu ir daugiakultūriu Vilniumi, metu žinomi ekspertai ir profesionalūs gidai padės susipažinti su įvairiais „istorinės vienybės“ pėdsakais.

Informacija apie savaitgalio renginius ir galimybę juose registruotis skelbiama facebook puslapyje https://www.facebook.com/geguzes3/

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-30 10:52
   Rūta Mensonaitė