Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Seime paminėta Europos imunizacijos savaitė“

2019 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 29 d. Seime įvyko Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės organizuota konferencija „Imunoprofilaktika Lietuvoje: visuomenės sveikatos garantija“. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė medikai, epidemiologai, profesoriai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė, Lietuvos medicinos studentų asociacijos atstovės, patirtimi dalinosi tymais persirgusio kūdikio mama. Buvo aptartas platus spektras su imunoprofilaktika susijusių klausimų: visuomenės sveikatos ir saugumo aspektas, imunoprofilaktikos istorinė raida, vakcinų gamyba ir sudėtis, vaikų ir suaugusiųjų imunoprofilaktikos ypatumai, poekspozicinė vakcinacija, tymų protrūkio valdymas, taip pat imunoprofilaktika nuo konkrečių užkrečiamųjų ligų, tokių kaip difterija, erkinis encefalitas ir gripas. Konferencija buvo skirta paminėti Europos imunizacijos savaitei, kuri Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva minima Europoje kiekvienų metų balandžio 25 d. – gegužės 1 d.

„Vakcinacija yra ne tik individualaus apsisprendimo reikalas. Vakcinomis apsaugoję save nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų, apsaugome ir silpnesnius visuomenės narius, esančius šalia mūsų – kūdikius, sergančiuosius sunkiomis, onkologinėmis ligomis, besilaukiančias mamas – tuos, kurie negali būti skiepijami. Konferencijoje buvo paneigta daugybė skleidžiamų nepagrįstų mitų. Tikiu, kad ši informacija padės tėvams, globėjams apsispręsti dėl skiepų naudos. Visuomenės atsparumas užkrečiamosioms ligoms, kad joje nekiltų ligų protrūkiai, įmanomas tik tada, kai absoliuti dauguma visuomenės narių yra tinkamai ir laiku paskiepyti“, – pabrėžė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Konferencijos įrašas.

Konferencijos pranešimų medžiaga:

prof. habil. dr. Vytautas USONIS „Imunoprofilaktika Lietuvoje: pasiekimai ir iššūkiai“,

prof. Aurelija ŽVIRBLIENĖ „Kaip kuriamos vakcinos ir kaip jos apsaugo nuo infekcinių ligų“,

Loreta KAVALIUKAITĖ, Laura KRUPENINAITĖ, LiMSA, „Visuomenės ir vaikų švietimo imunoprofilaktikos temomis svarba“,

Daiva RAZMUVIENĖ, ULAC, „Tymų epidemiologinė situacija ir jos valdymas Lietuvoje“,

prof. Auksė MICKIENĖ „Suaugusiųjų skiepijimo svarba“,

prof. Ligita JANČORIENĖ „Suaugusiųjų rizikos grupių asmenų skiepijimas – galimybė apsaugoti nuo sunkių infekcinių ligų formų ir lėtinių ligų paūmėjimo“,

gyd. Linas SVETIKAS „Poekspozicinė užkrečiamųjų ligų profilaktika“,

prof. habil. dr. Arvydas AMBROZAITIS „Gripas: mitai ir realybė“,

Ingrida ZURLYTĖ, PSO, „Užkrečiamųjų ligų keliamas pavojus visuomenės sveikatai ir būdai jį suvaldyti“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-04-30 12:37
   Monika Kutkaitytė