Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė problemas dėl plintančių infekcinių susirgimų siūlo spręsti visos Europos mastu

2019 m. gegužės 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Europos Komisijos Prezidentą Žaną Klodą Junkerį ir Europos Tarybos Prezidentą Donaldą Tuską, atkreipdama dėmesį į ligų, kurias galima užkardyti skiepais, plitimą pasaulyje. Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tokios neigiamos tendencijos pastebimos visoje Europoje, ne išimtis ir Lietuva. Tuo metu prieš vakcinas ir skiepijimąsi nukreipti judėjimai neteisingai informuoja visuomenę, taip darydami žalą ne tik asmenims, bet ir visuomenės sveikatai, o taip pat – ir nacionaliniam saugumui.

„Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje jaučiamas susirūpinimas dėl plintančių infekcinių susirgimų, kuriuos iki šiol pavykdavo suvaldyti skiepų pagalba. Visai neseniai patirtį, iki ko priveda neskiepijimas nuo tokių ligų kaip tymai, pasakojo Ukrainos specialistai, tačiau tokios neigiamos tendencijos pastebimos ir Lietuvoje, ir visoje Europoje. Tenka apgailestauti, kad Seimo dauguma blokuoja bet kokias diskusijas apie galimas teisines priemones siekiant padidinti nukritusias skiepijimo apimtis iki visuomenę apsaugančios ribos. Kai kurios ES šalys, reaguodamos į tymų protrūkį, įvedė privalomą vakcinaciją, naujausias pavyzdys – Prancūzija, o teismai yra išaiškinę, kad privalomas skiepijimas yra proporcinga priemonė siekiant užtikrinti bendrąjį visuomenės sveikatos interesą. Užkrečiamos ligos nepripažįsta sienų ir neužtenka situacijos suvaldyti pavienėse valstybėse. Todėl raginu ES vadovus, remiantis šių šalių patirtimi, apsvarstyti privalomą skiepijimą visose ES šalyse nuo tam tikros grupės pavojingų užkrečiamųjų ligų“, – pažymėjo Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narė į dviejų pagrindinių Europos institucijų vadovus kreipėsi siūlydama apsvarstyti privalomą skiepijimą nuo užkrečiamųjų infekcinių ligų visos Europos mastu. Kad būtų užkirstas kelias dezinformacijai apie skiepų neva daromą žalą, Seimo narė rekomenduoja sudaryti plačios apimties informacinės kampanijos programą, kaip skleisti moksliniais tyrimais, o ne gandais paremtą informaciją apie skiepus ir skiepijimąsi.

Primename, kad Lietuvoje nuo 2019 m. pradžios iki gegužės 2 d. jau užfiksuoti 555 susirgimų tymais atvejai, kai per visus 2018 m. tokių buvo 30.

Kreipimasis (anglų k.) į Europos Komisijos Prezidentą Žaną Klodą Junkerį ir Europos Tarybos Prezidentą Donaldą Tuską pridedamas.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-02 13:06
   Jolanta Anskaitienė