Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir A. Ažubalio pranešimas: „Siūloma Krymo totorių deportaciją pripažinti genocidu“

2019 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis šiandien, minint Krymo totorių masinių trėmimų pradžios 75-ąsias metines, registravo rezoliuciją, kurią priėmęs Lietuvos Respublikos Seimas oficialiai pripažintų 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu.

„Mes smerkiame 1944 m. Stalino totalitarinio Sovietų Sąjungos režimo suplanuotas ir įvykdytas Krymo totorių tautos naikinimą ir deportaciją iš jų istorinės Tėvynės – Krymo pusiasalio į negyvenamas Centrinės Azijos sritis, per kurias nuo bado, ligų, kankinimų ir sunkaus priverstinio darbo žuvo arti pusės ištremtųjų Krymo totorių. Todėl prisimindami Krymo totorių skausmą ir kančias, siekiame, kad Lietuvos parlamentas pripažintų 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak Audroniaus Ažubalio, itin svarbu įvertinti Sovietų Sąjungos žalą, padarytą naikinant Krymo totorių kultūrinį ir socialinį paveldą, išvarymą iš Tėvynės ir įvykdytą genocidą. Tai svarbu ne tik žvelgiant iš istorinės perspektyvos – tai itin aktualus klausimas ir šiandien. Deja, istorija kartojasi – priespauda, diskriminacija ir smurtas prieš Krymo totorius vėl pradėti vykdyti prieš penkerius metus, Rusijai neteisėtai aneksavus Ukrainos Krymą. Todėl privalu solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 m. Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Rezoliucijos tekstas kviečia pripažinti 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu, atkreipti dėmesį ir pasmerkti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytą neteisėtą Ukrainos Krymo okupaciją ir aneksiją bei prieš civilius gyventojus ir Krymo totorių tautą vykdomą diskriminaciją kalbos, kultūros ir tautybės pagrindu, panaikintą Krymo totorių savivaldą ir kviečia tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 metais Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

 

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-20 09:02
   Monika Kutkaitytė