Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario T. Tomilino pranešimas: apsispręsta, per kokias šventes nedirbs prekybos tinklai

2019 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo valdantieji siūlo galutinį prekybos tinklų darbo per šventės ribojimo variantą. Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir Seimo narys Tomas Tomilinas užregistravo pasiūlymą Darbo kodekso 123 straipsnio pataisų projektui.
Anot Seimo nario T. Tomilino: „Per 2018 m. Kalėdas prekybos tinklai laikėsi profsąjungoms ir visuomenei duoto pažado, tačiau per 2019 m. Velykas pažadas buvo sulaužytas ir dalis prekybos tinklų dirbo. Dėl to socialinio dialogo instituto prestižui Lietuvoje iškilo reali grėsmė, nes laužomas pažadas menkina pasitikėjimą juo. Versle pažadas yra svarbiau už parašą. Todėl akivaizdu, kad nelieka kito kelio, kaip tik numatyti įstatyminius ribojimus.“

Vyriausybė deklaravo tikslą vystyti socialinį dialogą Lietuvoje. 2018 m. Vyriausybės, profesinių sąjungų ir prekybos įmonių asociacijos derybose buvo pasiektas kompromisas, kad prekybos tinklai nedirbs per Kalėdas ir Velykas be teisės aktų pakeitimo. Tai buvo tikrojo socialinio dialogo pavyzdys, plačiai pristatytas Lietuvos žmonėms. 2018 m. spalio 18 d. atlikta mažmeninės prekybos įmonių darbo laiko reguliavimo poveikio vertinimo studija patvirtino, kad absoliuti dauguma Lietuvos žmonių palaiko sprendimą nedirbti per Kalėdas ir Velykas (Estep tyrimas). Atsižvelgiant į studiją, siūloma nustatyti ribojimą stambiems prekybos tinklams dirbti vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną –, sekmadienį, krikščionių Velykų (pagal vakarietiškąją tradiciją) dieną, lapkričio 1-ąją – Visų Šventųjų dieną, gruodžio 25-ąją – Kalėdų dieną. Būtent šios dienos studijoje nurodytoje pirkėjų apklausoje sulaukė 40–90 proc. pritarimo. Pažymėtina, kad parduotuvių pirkėjai vis dažniau išreiškia solidarumą su sunkiai dirbančiais prekybos tinklų darbuotojais.

Įstatymo projekto iniciatoriaus Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio siūlomas absoliutus darbo laiko ribojimas taptų didele našta smulkiam verslui, todėl pritartina Seimo nario Algirdo Butkevičiaus siūlomai formuluotei dėl ribojimo taikymo tik didiesiems prekybos tinklams pagal Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo kriterijus, taip pat siūloma įstatymo projekto 1 straipsnį išdėstyti taip, kaip nurodyta pasiūlyme.  

 

Kontaktams:

Seimo narys Tomas Tomilinas

Tel. (8 5) 239 6614

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-24 10:12
   Jolanta Anskaitienė