Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Tumėno pranešimas: „Naujas Lietuvos Respublikos valstybės herbo ir valstybės vėliavos teisinis reguliavimas pašalina įstatymų spragas“

2019 m. gegužės 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Seimas priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Stasio Tumėno inicijuotas Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo ir Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisas.

Pasak parlamentaro, galiojančiuose teisės aktuose buvo spragų, atsiradusių dėl nepakankamai išsamaus teisinio reguliavimo, dėl nepakankamo teisinio apibrėžtumo.

Naujas minėtų įstatymų teisinis reguliavimas apima etnografinio regiono herbo sąvoką, etnografinių regionų herbų etalonų tvirtinimo tvarką, statutinės institucijos vėliavos, miesto, miestelio arba kaimo vėliavos, Lietuvos etnografinių regionų vėliavų, užsienio lietuvių bendruomenių vėliavų sąvokas, vėliavų iškėlimo eiliškumo tvarką, vėliavų naudojimo tvarką.

„Labai svarbu, kad Lietuvos teisinėje sistemoje atsiranda užsienio lietuvių bendruomenių vėliavos, reglamentuojant, jog „užsienio valstybių (kraštų) lietuvių bendruomenių vėliavų naudojimo tvarką nustato užsienio valstybių (kraštų) lietuvių bendruomenių valdymo institucijos, suderinusios su Pasaulio lietuvių bendruomenės valdyba“. Taigi dabar – Pasaulio lietuvių metais – Seimas įvedė teisinį apibrėžtumą, numatydamas ir užsienio valstybių (kraštų) lietuvių bendruomenių vėliavų, naujų ar keičiamų, tvirtinimo procedūrą ir joje dalyvaujančias šalis“, – sako S. Tumėnas.

Seimo narys pabrėžia, kad teisėkūros stadijos, kurių metu buvo diskutuojama dėl keičiamų ar naujų teisinių nuostatų, atskleidė atvirą, efektyvų ir kompetentingą dalyvavusiųjų šiame procese darbą, liudijantį pagarbą konstitucinėms vertybėms ir siekį sukurti vientisą, nuoseklią, darnią ir veiksmingą teisės sistemą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo LVŽS frakcijos narys

Stasys Tumėnas

Mob. 8 668  42 143, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-31 09:40
   Eglė Saulė Trembo