Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydamas bioatliekų kompostavimą leisti tik uždarose patalpose

2019 m. gegužės 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Po praeitos vasaros siaubingų kvapų Klaipėdoje Aplinkos ministerija kol kas nesiėmė jokių reikalingų teisės aktų pakeitimų dėl industrinio kompostavimo sukeliamų nemalonių kvapų visoje Lietuvoje. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydamas kuo skubiau patvirtinti biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo bei anaerobinio apdorojimo aplinkosauginių reikalavimų tvarkas, įvedant reikalavimą kompostavimo darbus atlikti uždarose patalpose.

„Žmonių, gyvenančių netoli atliekų kompostavimo stotelių, skundai dėl nuolatinių nepakeliamų ir nemalonių kvapų savivaldybėse neslūgta. Ir tai rodo, kad kvapų sklaidos žemėlapiai dažnai neatitinka realybės, nors įmonės tvarkančios biologiškas atliekas formaliai ir atitinka PAV metu numatytus reikalavimus“, – situaciją vertino parlamentaras.

Jis įsitikinęs, kad praktikoje bioskaidžių atliekų apdorojimo ir kompostavimo aikštelių poveikio aplinkai vertinimo metu numatytos kompensacinės priemonės yra nepakankamos ir ragina Aplinkos ministeriją imtis priemonių, kad bioskaidžių atliekų kompostavimas, laikymas bei mechaninis apdorojimas vyktų uždarose patalpose, užtikrinant dujų (kvapų) išvalymą prieš išleidžiant į aplinką.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 6 984 2168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-05-31 12:16
   Rimas Rudaitis