Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Kernagio pranešimas: „Tarsis dėl masiškai plintančio elektroninių cigarečių rūkymo ir prevencijos būdų Vilniaus miesto ugdymo įstaigose“

2019 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rytoj, birželio 11 d., 13 val., Vilniaus miesto savivaldybėje (Kolegijų salėje, 20 a.) rengiami klausymai dėl elektroninių cigarečių rūkymo problemos Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. Klausymus ir pasitarimą su atitinkamomis institucijomis organizuoja Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis ir Vilniaus miesto tarybos narė, Švietimo ir kultūros reikalų komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

„Idėja kalbėtis elektroninių cigarečių rūkymo tema Vilniaus ugdymo įstaigose kilo po vienos iš Vilniaus progimnazijos atstovų kreipimosi dėl vaikų, masiškai rūkančių elektronines cigaretes. Klaidingas įsitikinimas, kad elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos, kaip ir noras atsakyti į tėvų bei mokyklos bendruomenės susirūpinimą, paskatino inicijuoti šią diskusiją Vilniaus miesto savivaldybėje. Švietimas, prevencija bei nekontroliuojamas tokių cigarečių pardavimas elektroninėje erdvėje turėtų būti vertinamas nedelsiant“, – teigė Seimo narys V. Kernagis.

Pasak Vilniaus miesto tarybos narės P. Kuzmickienės, masiškas įvairių rūšių elektroninių cigarečių rūkymas Vilniaus miesto mokyklose ir jų prieigose bei žalingas jų poveikis vaikų sveikatai – problemos, su kuriomis susiduria švietimo įstaigų bendruomenės. „Bekvapės, lengvai išardomos cigaretės sunkiai aptinkamos tiek tėvų, tiek ugdymo specialistų. Todėl prevencija ir švietimas apie tokių cigarečių keliamą žalą vaikų sveikatai turi būti orientuotas ne tik į juos pačius, bet ir jaunuosius vilniečius ugdančius pedagogus bei tėvus, kartu atrandant būdus, kaip efektyviai stabdyti jų plitimą bei pardavimą nepilnamečiams. Tiek Vilniaus miesto, tiek Lietuvos vaikų sveikatos apsaugai privalome skirti ypatingą dėmesį, todėl su specialistais tarsimės apie problemos sprendimo ir užkardymo būdus“, – kalbėjo P. Kuzmickienė.

Klausymuose elektroninių cigarečių rūkymo problemai bei prevencijos būdams aptarti kviečiami dalyvauti Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės, Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, psichinės sveikatos specialistai, policijos, Vilniaus miesto savivaldybės suinteresuotų departamentų atstovai bei specialistai.

 

Kontaktams:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-10 14:16
   Jolanta Anskaitienė