Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Kiekviena tremtinio auka tapo mūsų kolektyvinėje tapatybėje užkoduota priežastimi, dėl ko šiandien nebijome būti drąsūs ir keliame mūsų laisvės vėliavas“

2019 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

Šiandien, birželio 14 d., Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, skirta Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Prieš pat vidurdienį renginio dalyviai prisijungė prie pilietinės akcijos – tylos minutės okupacijos aukoms atminti „Tenutyla kasdienybės šurmulys. Išgirsk. Įsiklausyk į savo širdies plakimą. Dalyvauk pilietinėje akcijoje okupacijos aukoms atminti. Likus minutei iki vidurdienio tylos minute pagerbk jų kančią“.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pažymėjo, kad okupanto tikslas buvo paniekinti, įskaudinti ir sužeisti žmones, sužeisti Tautą, nužudyti mūsų likimą. „Per valandą išplėštos gyvenimo akimirkos, prarasti namai, išdraskytos šeimos, laukė ilgos, kraupios kelionės ir betikslis, kruvinas, begalinis darbas“, – kalbėjo parlamento vadovas.

Tačiau, pasak Seimo Pirmininko, skausmas tapo mūsų susitelkimo ir tapatybės pagrindu. „Šiandien turime garbę būti ir vadintis lietuvių tauta, nes anuomet iškentėjome kaip tauta. Kentėjusieji savo kančią prisimena, apie ją kalba, dainuoja ir pasakoja istorijas naujoms kartoms. Drąsa mirti, drąsa gedėti, drąsa grįžti ir atsitiesti po to, kai viskas yra atimta be jokios priežasties – tai atvedė mus į Laisvės kovą ir pergalę, pasiektą tarptautinį pripažinimą. Kiekviena tremtinio auka tapo mūsų kolektyvinėje tapatybėje užkoduota priežastimi, dėl ko šiandien nebijome būti drąsūs ir keliame mūsų laisvės vėliavas“, – sakė V. Pranckietis.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Renginyje dalyvavo Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, išrinktasis Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, politiniai kaliniai, disidentai, tremtiniai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

Iškilmingą ceremoniją rengė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-14 13:18
   Asta Markevičienė