Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras kreipėsi į EBPO su prašymu įvertinti miškų urėdijų reformą

2019 m. birželio 21 d. pranešimas žiniasklaidai                                                       

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas kreipėsi į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) Paryžiuje, prašydamas įvertinti vykdytą miškų reformą.

 „Stodami į EBPO įsipareigojome apjungti vienodos paskirties valstybines įmones ir depolitizuoti jų valdymą. Tačiau po Konstitucinio Teismo įpareigojimo pakartoti įstatymo priėmimo procedūrą iškilo rizika, kad mūsų įsipareigojimai bus pakeisti. Jau dabar priregistruota eilė pasiūlymų įstatymui, kurie prieštarauja OECD rekomendacijoms“, – kalbėjo parlamentaras.

„Neramina ir tai, kad aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pamažu įvedinėja tiesioginį politinį valdymą urėdijoje. Ir tai jam leidžia daryti valstybinės įmonės statusas. Juk VĮ „Valstybinės miškų urėdijos“ generalinis direktorius yra pavaldus ne profesionalų sudarytai valdybai, bet tiesiogiai ministrui, kuris kėsinasi įvesti destrukciją“, – savo kreipimąsi į EBPO argumentavo liberalas S. Gentvilas.

 Jis įsitikinęs, kad nusprendus depolitizuoti ir pertvarkyti urėdijas, aplinkos ministras neturėtų tiesiogiai kištis į urėdijos veiklą. Parlamentaras teigė, kad „valstiečiams“ savo valios primetimas tapęs politine norma kelia sąmyšį valstybėje.

„Buvęs aplinkos ministras K. Navickas dar pernai viršijo savo įgaliojimus tiesiogiai įmonės valdybai liepęs nutraukti kirtimus konkrečiose vietovėse ir tai pavadino „savanorišku“ įmonės sprendimu, nors tai turėjo daryti per kirtimų leidimus išdavinėjančią Valstybinę miškų tarnybą. Dabartinis aplinkos ministras K. Mažeika ir premjeras S. Skvernelis prezidento rinkimų kampanijos tiesiojoje – balandžio 27 d. – nacionalinio miškasodžio metu, įmonės valdybai ir vadovams pareiškė, jog urėdijos centrinė būstinė privalo keltis į Kazlų Rūdą – K. Mažeikos vienmandatę apygardą“, – kalbėjo Seimo narys.

Parlamentaro teigimu, valdantieji viršija savo įgaliojimus tik prisidengdami siekimu depolitizuoti miškų urėdijas, o pavojaus signalais skambina urėdijų vadovų pareiškimai trauktis iš pareigų.

„Manau, vyriausiojo urėdo M. Pulkauninko sprendimas trauktis iš pareigų „nejaučiant ministerijos palaikymo“ yra rimtas signalas Lietuvai. Situaciją privalo įvertinti išorinės tarptautinės organizacijos“, – įsitikinęs S. Gentvilas.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 6 984 2168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-21 14:33
   Rūta Mensonaitė