Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių K. Glavecko ir S. Gentvilo pranešimas: „Liberalai tikisi, kad G. Nausėdos kadencija gali duoti naują toną Lietuvos politinei kultūrai, bet tam reikia ryžto“

2019 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Prezidento inauguracijos išvakarėse liberalai išsakė lūkesčius, ko tikisi iš naujojo Prezidento. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras prof. Kęstutis Glaveckas pabrėžė, kad naujajam Prezidentui teks didelė užduotis stiprinti partinę sistemą Lietuvoje. Parlamentaras Simonas Gentvilas pridūrė, kad G. Nausėdos vaidmuo šioje trapioje Vyriausybėje taps itin reikšmingas.

„Itin svarbūs yra Prezidento santykiai su kitomis valdžios institucijomis ir, visų pirma, parlamentu. Visgi esame parlamentinė valstybė ir tvarūs tarpusavio santykiai lems visą ekonominę raidą ir kitus politinius dalykus šalyje. Parlamentas turėtų daugiau klausyti Prezidento, bet iš kitos pusės ir Prezidentas, manau, supranta, kad Lietuvoje visa partinė sistema yra smarkiai išbalansuota“, – kalbėjo prof. K. Glaveckas pabrėždamas, kad pasaulis pasinėręs į populizmo bangą, kuri silpnina visą partinę sistemą, o šios nestabilumas kelia didžiulį chaosą visuomenėje.

Nepriklausomybės Akto signataro teigimu, silpnos partijos sukuria terpę ateiti populistams, kurie neturi vertybinio stuburo, todėl vykdyti nuoseklią politiką tampa ypač sunku. Politikas pridūrė, kad naujasis Prezidentas darbus pradėjo teisinga kryptimi – susitikdamas su partijų atstovais.

„Tikiuosi, kad G. Nausėda ir toliau sklandžiai dirbs su partijomis, nes lieka labai daug neišspręstų klausimų, susijusių su ekonomika, biudžeto priėmimu ir kitais“, – pridūrė politikas.

Liberalų teigimu, stabilumas, kurį sukūrė Dalia Grybauskaitė, yra siektinas. Be abejonės, Prezidentės palikimas tarptautiniu mastu – milžiniškas, jos darbų tęstinumo tikimasi ir iš naujojo Prezidento.

„Prezidentas turi būti atsvara parlamentui, turi būti saugiklis antikonstituciniams įstatymams. Labai tikimės, kad Prezidentas taps ta atsvara ir sugebės balansuoti“, – svarbius klausimus akcentavo parlamentaras S. Gentvilas.

Politikas negailėjo kritikos valdančiajai daugumai ir Vyriausybei, kuri, jo teigimu, yra chaotiška ir trapi. Parlamentaro vertinimu, valdančioji koalicija neturi jokio vertybinio stuburo, todėl Prezidentą užgrius atsakomybė nurodyti, kokia visgi bus programa ir kokių reformos metmenų galime tikėtis.

„Čia Prezidentas turi pasakyti lemiamą žodį, kaip visgi atrodys krašto apsaugos, užsienio reikalų politika“, – pridūrė S. Gentvilas.

Jo manymu, nacionaliniai susitarimai, kuriuos G. Nausėda akcentavo savo rinkimų programoje, turi tapti pagrindiniais klausimais.

„Nacionalinių susitarimų tragiškai reikia Lietuvai. Daug sričių jau reguliuojamos iš Europos Sąjungos ir NATO. Tačiau yra daugybė sričių, kurioms reikia ilgalaikių reformų: švietimas, socialinė apsauga, sveikatos apsauga“, – vardijo Seimo narys, kuris yra įsitikinęs, kad Prezidentas turėtų užtikrinti tarpkadencinį stabilumą sprendžiant šiuos klausimus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas

Prof. Kęstutis Glaveckas

Tel. (8 5) 239 6637, el. p. [email protected]

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-11 15:31
   Monika Kutkaitytė