Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno ir P. Saudargo pranešimas: „Artėjant Prezidento vizitui į Lenkiją, parlamentarai Prezidentui linki nebesivadovauti pažadų dalijimo politika“

2019 m. liepos 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, gavus reikšmingą Lietuvos žmonių pasitikėjimą ir prisiekus Lietuvos Respublikos Prezidentu bei linkėdami vizito Lenkijoje metu nebesivadovauti nepagrįstų pažadų dalijimo politiką ir taip atversti naują santykių  puslapį.

Kreipimesi Seimo nariai taip pat sveikina ir džiaugiasi Prezidento pasirinkimu pirmajam vizitui vykti į Lenkiją.

„Tai labai aiškiai rodo, kad Prezidentas supranta ir vertina Lietuvos ir Lenkijos partnerystę, kaip strategiškai svarbią. Tai buvo matoma jau rinkiminės kampanijos metu, kuomet Prezidentas išreiškė paramą Vašingtono ir Varšuvos susitarimui didinti JAV karių kontingentą mūsų kaimyninėje šalyje“, – sako L. Kasčiūnas.

 P. Saudargo teigimu, Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės svarba yra akivaizdi – tai mūsų „langas“ į didesnę energetinę nepriklausomybę ir strateginę – infrastruktūrinę integraciją su Vakarais ir atrama stabdant Rusijos imperines ambicijas.

„Dabartiniame gerėjančių Lietuvos ir Lenkijos santykių kontekste, itin svarbu išlaikyti NATO kolektyvinės gynybos, ES Rytų politikos klausimus ir bendrų energetinių bei infrastruktūrinių projektų įgyvendinimą dvišalių Lietuvos ir Lenkijos santykių darbotvarkės viršuje. Taip pat svarbu užtikrinti, kad šią darbotvarkę būtų įmanoma vykdyti be išankstinių sąlygų, primestų „namų darbų“ bei išlaikant pagarbą abiejų tautų tradicijoms, tautinei tapatybei, politiniam savarankiškumui ir nedalijant nepamatuotų pažadų, kas ilgą laiką buvo daroma kai kurių Lietuvos Respublikos atstovų“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Pasak P. Saudargo, Lietuvos atstovai nuo pat 1994 m. draugystės sutarties pasirašymo nuolat dalijo Lenkijai pažadus: dėl asmenvardžių, vietovardžių, švietimo ir t. t. „Tokius pažadus dalijo tiek prezidentai, tiek premjerai, tiek užsienio reikalų ministrai ar Seimo narių delegacijos. Vis dėlto, dažnas politikas, prieš žadėdamas, nepasitikrindavo ar turi tam pritarimą Seime ir ar jo pažadai neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams. Nepamatuotų pažadų dalijimas sukūrė lūkesčius Lenkijoje, o pažadų netesėjimas komplikavo dvišalius santykius“, – pažymėjo P. Saudargas.

L. Kasčiūnas teigė, kad rinkimų kampanijos metu iš Prezidento išgirdome labai aiškią ir ne kartą pakartotą nuostatą, kad J. E. palaiko asmenvardžių rašybą lotyniškais rašmenimis antrajame paso puslapyje ir tai, kad būtent ši pozicija atitinka visus tarptautinius reikalavimus ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas.

„Tikiu, kad šios pozicijos Prezidentas laikysis ir toliau. Tokia nuostata nesutrukdė Prezidentui pelnyti rinkėjų simpatijas net lenkakalbiuose Lietuvos regionuose, kur II-ajame rinkimų ture palaikymą Jums išreiškė daugiau nei 90 proc. balso teisę turinčių vietos gyventojų“, – pabrėžė Seimo narys.

„Artėjantis Prezidento vizitas į Lenkiją – istorinė galimybė nutraukti šią nepagrįstų pažadų dalijimo politiką, išimti šiuos klausimus iš dvišalės darbotvarkės ir taip atversti naują santykių puslapį“, – teigė P. Saudargas.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Paulius Saudargas

Tel. (8 5) 239 63523

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-15 10:15
   Rūta Mensonaitė