Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Majausko pranešimas: „Ministerijos Lietuvoje demonstruoja absoliutų neveiksnumą ir negebėjimą pasirūpinti užsienyje studijuojančiais savo piliečiais“

2019 m. liepos 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas stebisi Lietuvos institucijų neveiksnumu ir nesugebėjimu pasirūpinti Jungtinėje Karalystėje studijas baigusiais Lietuvos piliečiais.

Dar 2018 m. lapkričio 13 d. Seimo narys M. Majauskas kreipėsi į Finansų ministeriją ir Švietimo ir mokslo (dabar Švietimo, mokslo ir sporto) ministeriją dėl mokesčių reformos pasekmių Jungtinėje Karalystėje (JK) studijuojantiems lietuviams, po kurios iš studijų užsienyje parvykusieji ne tik gauna mažesnį atlyginimą, bet ir turi mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti milžiniškas skolas už studijas.

Gavęs formalius atsakymus, M. Majauskas pakartotinai kreipėsi į ministerijas prašydamas informuoti apie veiksmus, sprendžiant studentų užsienyje problemas, tačiau buvo atsakyta tik tiek, kad rengiama atmintinė, kuri bus išsiųsta studijuojantiems užsienyje. Vėliau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija per Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje esančią Lietuvos ambasadą kreipėsi į JK Studentų paskolų kompaniją ir JK Švietimo departamentą, kuris pateikė atsakymą, kad tik seka Lietuvos pateiktus mokesčių reformos paaiškinimus, tačiau nekuria atskirų sistemų kiekvienai šaliai.

„Metus laiko Lietuvos institucijos tarpusavyje aiškinosi, kieno atsakomybė rūpintis mūsų piliečių interesais. Ir viskas ką sugebėjome padaryti, tai parašyti laišką ir gauti suprantamą JK Švietimo departamento atsakymą – turi svarbesnių reikalų nei mūsų laiškai. Tai liūdnas pavyzdys, kaip mes pro pirštus žiūrime į Lietuvos piliečių interesus. Valstybinės institucijos turėtų imtis ryžtingų veiksmų išaiškinti situaciją JK Švietimo departamentui, kad dėl mokesčių reformos atlyginimai į rankas Lietuvoje nepadidėjo ir nėra jokio pagrindo ankstinti ir didinti studentų paskolų išmokėjimo“, – pažymėjo M. Majauskas pridurdamas, kad niekuo dėti jauni profesionalai planuojantys savo ateitį Lietuvoje nukentės labiausiai.

„Gavus išsilavinimą JK juk ne vienas svarsto grįžti į Lietuvą ar toliau semtis žinių ir dirbti už kelis kartus didesnį atlygį užsienyje. Įgyvendinus mokesčių reformą, studentai dabar yra priversti galvoti dar kartą, nes grįždami ne tik gaus mažesnį atlyginimą, bet ir turės mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti milžiniškas skolas už studijas užsienyje“, – teigė M. Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. Mykolas.Majauskas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-17 12:50
   Rūta Mensonaitė