Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Gyventojų apsaugai nuo erkių platinamų ligų trūksta tik valdančiųjų politinės valios“

2019 m. liepos 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Aistės Gedvilienės surengtoje apskritojo stalo diskusijoje „Ar valstybė padės apsiginti nuo erkių?“ buvo pristatyti aiškūs pasiūlymai, kaip būtų galima apsaugoti visuomenę.

Seimo narė A. Gedvilienė pažymėjo, kad diskusijos pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į plintančių ligų mastus ir paraginti Vyriausybę imtis veiksmingų priemonių kovojant su erkėmis, kurios platina erkinį encefalitą ir Laimo ligą.

„Šiandien pradedame diskusiją dėl erkių ir jų platinamų ligų. Tai nėra nauja, netikėtai ištikusi problema – apie jas tiek Vyriausybė, tiek Sveikatos apsaugos ministerija tikrai žino seniai, tačiau aktyvių priemonių apsaugoti visuomenę nematome arba matome mažai. Gal diskusijos vyksta ministerijose, už uždarų durų, tačiau jos visuomenės nepasiekia. Tikimės, kad ši diskusija, visuomenėje kilęs ažiotažas ir specialistų rekomendacijos atkreips valdančiųjų dėmesį, nes kai kuriems dalykams tiesiog reikia politinės valios“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Diskusijoje dalyvavusi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro entomologė Milda Žygutienė teigė, kad Lietuvos žmonės tikrai žino apie erkes ir jų nešamas ligas, tačiau nesiskiepija.

„Lietuviai tikrai gerai žino apie erkinį encefalitą, Laimo ligą – net 94 proc. apklaustųjų iš didžiulio, visoje Europoje vykdyto tyrimo žino, tačiau vis tiek nesiskiepija. Mažiausiai skiepijasi kaimiškų gyvenviečių ir vyresnio amžiaus žmonės. Labai dažnai viskas atsimuša į finansus – tėvai rūpinasi vaikais, bet ne savimi. Negana to, gana plačiai veikia ir vadinamųjų „antivakserių“ propaganda, tačiau specialistai su ja aktyviai kovoja ir ragina gyventojus pasirūpinti tiek vaikų, tiek savo paties sveikata. Visgi, reikia pripažinti, finansinis klausimas yra labai svarbus“, – sakė entomologė M. Žygutienė.

Diskusijoje dalyvavęs Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas pažymėjo, kad Vilnius nelaukia vėluojančių Vyriausybės veiksmų ir imasi miestiečių apsaugos bei švietimo kampanijos.

„Vilnius, nelaukdamas valdžios sprendimų, imasi labai konkrečių kovos su erkėmis priemonių. Jau šiuo metu visos parkų pievos yra šienaujamos iki 5 centimetrų, kai erkės paprastai gyvena 10 centimetrų aukštyje. Artimiausiu metu ketiname įrengti perspėjamuosius informacinius stendus prie parkų bei pradėti plačią informacinę kampaniją su vaizdo klipais, seminarais ir darbdavių skatinimu rūpintis savo darbuotojų sveikata. Kartu svarstome miesto parkuose įrengti 17 erkių gaudyklių, kurios per parą vieno aro spinduliu išgaudo visas suaugusias erkes. Tokios gaudyklės planuojamos Vingio parke (6 vnt.), Pasakų parke (4 vnt.), Jomanto parke (4 vnt.) ir Lūžių parke (3 vnt.). Be to, kreipsimės į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl skiepų gyventojams finansavimo, tačiau jau dabar radome lėšų, iš kurių finansuotume skiepus didžiausiose rizikos grupėse esantiems žmonėms“, –  teigė V. Benkunskas. 

Anot V. Benkunsko, erkių gaudyklės – tai dėžės su sausu ledu, kuris garuoja. Erkės reaguoja į žmones ir gyvūnus pagal iškvepiamą anglies dvideginį – būtent jį ir išskiria garuojantis ledas, kurio per parą išgaruoja apie 1 kg. Gaudyklės apačioje esantis lipnus paviršius sulaiko erkes, kurios negali pajudėti ir žūsta. Per parą, viena gaudyklė surenka visas suaugusias erkės vieno aro plote.

Kontaktams:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. Aiste.Gedviliene@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-26 13:21
   Jolanta Anskaitienė