Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Ž. Pavilionio pranešimas: „Prezidento Valdo Adamkaus konferencijoje pasaulio politikos lyderiai diskutuos apie ES ir NATO plėtrą bei bendrą ES energetinę politiką“

2019 m. rugpjūčio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tęsiant Prezidento Valdo Adamkaus laikais pradėtas tarptautinių konferencijų Vilniuje tradicijas, Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 22–23 dienomis atidarys prezidentūros duris jau trečius metus rengiamai Prezidento Valdo Adamkaus konferencijai.

„Užsienio politikoje Lietuva visada buvo ir bus patikimu partneriu, besiremiančiu transatlantinėmis vertybėmis ir tarptautinėmis teisės normomis. Turime gilinti euroatlantinę integraciją, stiprinti dvišalius ryšius su JAV, Vokietija, Lenkija, Šiaurės ir Baltijos valstybėmis, aktyviai veikti ES ir NATO, plėtoti Rytų partnerytės programą, būti tvirtiems diskusijose dėl energetinio saugumo. Parama Rytų kaimynystės valstybių integracijos į Europos Sąjungą siekiui išlieka mūsų vienu pagrindiniu prioritetu. Tad turime būti pasiruošę esamiems ir būsimiems iššūkiams – ir ši Valdo Adamkaus konferencija yra puiki proga diskusijoms apie regioninės užsienio politikos prioritetus bei jos įgyvendinimo priemonių galimą taikymą praktikoje“, – sakė Prezidentas G. Nausėda. 

Pirmoji Prezidento V. Adamkaus konferencija buvo surengta 2017 m. siekiant aptarti mūsų transatlantinės bendruomenės regioninės lyderystės užsienio politikoje būtinybę. Antrosios konferencijos metu dėmesys buvo sutelktas į Rusijos ateitį, o šiais metais bus daugiausia koncentruojamasi į ES ir NATO plėtrą į Rytus, turint omenyje Vokietijos pirmininkavimą ES 2020 m. ir pasiruošiant Lietuvos pirmininkavimui 2027 m., taip pat siekiant įtvirtinti Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos narystę šiose organizacijose. Konferencijoje dalyvaus šių šalių lyderiai.

 „Gyvenimas mane išmokė – užsienio politika yra ne tik diplomatija, santykių palaikymas, bet visų pirma aiški strategija, ko mes visi siekiame bent jau artimiausią dešimtmetį. Diplomatija yra tik užsienio politikos įgyvendinimo instrumentas, bet ji nepakeičia strategijos, kuri arba yra arba jos nėra. Mano draugas senatorius Džonas Makeinas (John McCain), kurio atminimą pagerbsime konferencijoje, dažnai kartodavo – užsienio politikoje kalbėk aiškiai, suprantamai, kad kiekvienas suprastų, ko sieki, kad dauguma galėtų ne tik paremti tavo tikslus, bet kad ir pats aiškiai suprastum,  ko sieki, bei realiai, ne tik žodžiais, bet ir darbais sugebėtum pakeisti pasaulį“, – pažymėjo Prezidentas V. Adamkus.

Pagrindinis konferencijos koorganizatorius, Vašingtono John‘o McCain‘o instituto direktorius ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Donaldo Trumpo administracijos atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris prezidentūroje surengs senatoriaus Dž. Makeino atminimo debatus „Ar išlieka demokratijos ir laisvės vertybės užsienio politikos darbotvarkėje?“

Diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Latvijos vicepremjeras ir gynybos ministras Artis Pabriksas (Artis Pabriks), JAV Kongreso Lotynų grupės vadovas Linkolnas Diaz-Balartas (Lincoln Diaz-Balart), Vokietijos krikščionių demokratų lyderis Michaelis Galeris (Michael Gahler), Džo Baideno (Joe Biden)  pagrindinis atstovas ir P. Biden diplomatijos ir visuotinio įsitraukimo centro direktorius Michaelis Karpenteris (Michael Carpenter), Lenkijos užsienio ministras Marcinas Pšidačas (Marcin Przydacz).

Kitą dieną, rugpjūčio 23 d., konferencija bus tęsiama Vilniaus universitete, kur bus diskutuojama Rusijos agresijos stabdymo tema, taip pat aptariami energetinio saugumo klausimai, galimybės sukurti koaliciją prieš Astravo atominę elektrinę pasiruošiant spalio mėnesį vyksiančiam JAV energetikos sekretoriaus Riko Pery (Rick Perry) vizitui į Lietuvą. Šioje konferencijos dalyje pasisakys svarbiausias Vokietijos žaliųjų vadovas Reinhardas Butikoferis (Reinhard Butikofer),  pagrindinis Lenkijos įgaliotinis energetiniais klausimais Piotas Aleksanderis Naimskis (Piotr Aleksander Naimski).

Konferencijos pabaigoje taip pat bus svarstoma Europos Sąjungos ir transatlantinės šeimos ateitis bei perspektyvos, ypač – po šiais metais vyksiančio Brexit, kuriame kalbės Prancūzijos, Vokietijos politikai, atsakingi už ES reikalus šiose šalyse: pagrindinis Bundestago krikščionių demokratų atstovas ES klausimais Florianas Hahnas (Florian Hahn), Prancūzijos Senato ir Europos reikalų pirmininkas Žanas Bizė (Jean Bizet), Lenkijos buvusi užsienio reikalų ministrė Ana Fotyga (Anna Fotyga), Seimo narė Ingrida Šimonytė. 

„Esu dėkingas Prezidentui G. Nausėdai, kad Baltijos kelio 30-mečio išvakarėse trečioji V. Adamkaus konferencija sugrįžo į Daukanto rūmus. Vienybė užsienio politikoje visada būdavo mūsų esminė stiprybė. Kaip susikibę rankomis stovėjome Baltijos kelyje, taip ir vėliau, atgaunant laisvę, stojant į ES ir NATO, kovojant už Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos laisvę, mes visada veikėme susitelkę, kartu. Tikiuosi, kad ši vienybė padės mums įgyvendinti svarbiausius strateginius tikslus ir išplėsti ES ir NATO trimis valstybėmis – Sakartvelu, Moldova ir Ukraina bei sustabdyti Astravo monstrą“, – pažymėjo konferencijos iniciatoriaus ambasadorius dr. Žygimantas Pavilionis.

 

Žiniasklaidos atstovus, pageidaujančius dalyvauti prezidentūros Kolonų salėje vyksiančioje konferencijoje, prašome kreiptis į prezidentūrą įprasta tvarka. Vietų skaičius ribotas, todėl visų prašymų patenkinti, deja, negalėsime.

Jei norite dalyvauti ir antrojoje konferencijos dalyje, iki rugpjūčio 19 d. kviečiame registruotis el. p. [email protected].

Žiniasklaidos atstovus dėl individualių interviu su konferencijos dalyviais kviečiame derinti su Seimo nariu Žygimantu Pavilioniu ([email protected]).

 

Prezidento Valdo Adamkaus tarptautinės konferencijos programa (anglų k.) pridedama.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6514

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-14 15:12
   Jolanta Anskaitienė