Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Institucijų prašoma įvertinti, ar R. Karbauskis nesiekė išvengti mokesčių ir nepažeidė įstatymų“

2019 m. rugpjūčio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė konservatorė Aistė Gedvilienė šiandien kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI) prašydama įvertinti, ar Seimo narys Ramūnas Karbauskis nesiekė išvengti mokesčių valstybei ir nepažeidė įstatymų, savo asmeninę rezidenciją prie Kauno marių statydamas sau priklausančios įmonės vardu bei regioniniame parke, nesuderinęs su atsakingomis tarnybomis, įsirengdamas observatoriją.

„Įstatymų leidėjas turėtų savo asmeniniu pavyzdžiu rodyti pagarbą teisės viršenybės principui, preciziškai laikytis įstatymų ir demonstruoti aukštus etiško elgesio standartus. Deja, jau ne pirmą kartą matome, kad valdančiosios koalicijos lyderiai turi savotišką santykį tiek su įstatymais, tiek su etika. Asmeninės rezidencijos statymas įmonės vardu sudaro galimybę nukelti mokesčių mokėjimus ar net kai kurių mokesčių iš viso išvengti. Žiniasklaida taip pat skelbia, kad observatorija yra pastatyta negavus reikiamų leidimų. Todėl tokie politikų veiksmai tik dar labiau skatina žmonių nusivylimą valstybe ir diskredituoja kovą su šešėliu. Tikiuosi, kad valstybės institucijos neišsigąs šio kerštingo politiko įtakos ir principingai įvertins, ar jo veiksmuose nėra įstatymo pažeidimų“, – teigė Seimo narė A. Gedvilienė.

Kaip prieš daugiau nei metus atskleidė 15min.lt žurnalistų tyrimas, prabangų gyvenamąjį namą ir poilsio pastatą Kauno marių regioniniame parke statė R. Karbauskio įmonė ir tokios schemos pagalba galėjo apeiti kai kuriuos mokesčius. Tada R. Karbauskis neigė, kad prie Kauno marių dygsta jo rezidencija, sakė, kad ten bus asteroidų stebėjimo stotis ir tvirtino, kad turtas gali būti naudojamas ne jo asmeninėms, o įmonės reikmėms, todėl mokesčiai ir nemokami.

Taip pat, kaip teigiama dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacijoje, leidimas Kauno marių regioniniame parke statyti observatoriją nėra išduotas, o ikiprojektinis pasiūlymas su kupolu buvo atmestas. Nepaisant to, panašu, kad nesuderinus nei su Kauno marių regioninio parko direkcija, nei su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, toks statinys Seimo nariui R. Karbauskiui priklausančiose valdose išdygo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 259 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-26 09:58
   Monika Kutkaitytė