Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Turėtume įvertinti Rusijos įtaką mūsų politikos sistemai“

2019 m. rugpjūčio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, atsižvelgdamas į pastaruoju metu plėtojamą diskusiją ir Prezidento Gitano Nausėdos išsakytą poziciją dėl galimo Rusijos diplomatų ir žvalgybos įtakos darymo Lietuvos politikai ir atskiriems jos veikėjams, pritaria platesniam tyrimui esamai situacijai ištirti ir galimoms grėsmėms nustatyti.

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie Lietuvoje dirbančių diplomatų ryšius skatina garsiai kelti klausimus, ar mūsų šalies politinė sistema – tiek savivaldos, tiek centrinės valdžios lygmenyje – įžvelgia  galimas grėsmes.

Pasak parlamento vadovo, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete kilusios diskusijos dėl būtinybės atlikti tyrimą dėl Rusijos įtakos mūsų politikos sistemai ir atskiriems politikams, yra palaikomos, todėl turi būti įgyvendinamos.

„Kasmet nacionalinio saugumo grėsmių analizėse matome pavienius atvejus, kai Rusija bando kištis į mūsų šalies procesus, šiandien turime ne vieną teisminę bylą dėl šnipinėjimo. Todėl turime žinoti, kokio masto intervencija yra vykdoma, kiek esame atsparūs ir kokius saugiklius turime nustatyti, kad išvengtume negrįžtamų padarinių. Kalbame apie didžiausią mūsų vertybę – saugumą“, – sako Seimo Pirmininkas.

Profesionalaus, darniu tarpinstituciniu bendradarbiavimu paremto ir kompetentingo parlamentinio tyrimo išvadose turėtų atsispindėti ir aiškios gairės įstatyminės bazės tobulinimui, kad mūsų politinė sistema būtų stabili ir atspari išorės grėsmėms.

 

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-08-29 08:49
   Monika Kutkaitytė