Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių M. Majausko ir V. Kernagio pranešimas: „Seimas uždegė žalią šviesą aromatizuotų elektroninių cigarečių draudimui“

2019 m. rugsėjo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo plenarinėje salėje 72 parlamentarų balsais „už“ pritarta po pateikimo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Mykolo Majausko ir Vytauto Kernagio inicijuotam aromatizuotų elektroninių cigarečių draudimui.

„Aromatizuoti elektroninių cigarečių produktai yra skirti pripratinti nepilnamečius prie nikotino ir tai tapo didele problema Lietuvoje. Rinkos apribojimas yra svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti, kad šiems produktams būtų sunkiau patekti į nepilnamečių rankas“,  – teigia vienas projekto iniciatorių Mykolas Majauskas.

Vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimas rodo, kad 2014 metais net 24 proc. 5–9 klasių mokiniai rūkė elektronines cigaretes, o 2018 metais jas rūkė net 38,5 proc. Tuo tarpu Europos pulmonologų nuomone, rūkant elektronines cigaretes nikotino dozė gaunama gerokai didesnė nei renkantis įprastas cigaretes.

„Šiuo metu jaunuoliai gali pasirinkti jiems patinkantį skonį, pavyzdžiui, kramtomosios gumos, šokolado, sausainių, vaisių skonio garinamąjį tabaką. Nors gali atrodyti kaip nekaltas bandymas, jie sukelia lygiai tokią pačią priklausomybę, kaip ir įprastos cigaretės“, – pažymėjo Vytautas Kernagis.

Lietuva ne vienintelė susiduria su šia problema – įstatymas, draudžiantis aromatizuotų garinamojo tabako skonius, prieš kelis mėnesius įsigaliojo Estijoje, kurios sprendimą palaimino ir Europos Sąjunga priimdama jų notifakavimą. Suomijoje toks pats draudimas galioja jau nuo 2016 metų. Panašaus sprendimo praeitą savaitę ėmėsi ir JAV, kur buvo užregistruotos 6 mirtys, siejamos su garinamojo tabako produktais.

Seimo nariai pabrėžė, kad nors aromatizuotų skysčių draudimas yra svarbi priemonė, tačiau to nepakankama norint reikšmingai sumažinti nikotino produktų vartojimą tarp nepilnamečių. Griežtesnis reguliavimas bei nuolatinis tėvų ir vaikų švietimas apie nikotino daromą žalą yra būtinos priemonės.

„Kitas žingsnis – elektroninių cigarečių ir jų priedų licencijavimas, kuris bus analogiškas įprastų cigarečių licencijavimui: nebus leidžiama reklama, nebus galima rodyti kainos ir taip toliau. Taip pat pardavėjams nebus galima išvengti atsakomybės už nuotolinį produkcijos pardavinėjimą – prekybą internetu, kuomet nepilnamečiams suteikiama galimybė įsigyti minėtus produktus“, – pridūrė V. Kernagis.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 7 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-24 14:14
   Monika Kutkaitytė