Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Valstybės ir savivaldybių įmonių vadovai neturėtų būti susiję tarpusavio ryšiais“

2019 m. rugsėjo 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė įregistravo Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūlo nustatyti, kad paskirtieji valdybos nariai nebūtų susiję tarpusavyje artimais ryšiais ar darbiniais santykiais, taip užtikrinant skaidrų ir sąžiningą tokių įmonių valdymą, valstybės lėšų panaudojimą bei visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis ir įmonėmis.

Šiuo metu Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatyme nurodoma, kad kandidatas į valdybą turi būti „nesusijęs su kitais juridiniais asmenimis ryšiais, dėl kurių galėtų kilti interesų konfliktas“, tačiau nėra numatoma, kad paskirtieji valdybos nariai nebūtų susiję tarpusavyje artimais ryšiais ar darbiniais santykiais, galinčiais daryti įtaką valstybės ar savivaldybės įmonių valdybų veiklai ir jų priimamiems sprendimams.

Seimo narė A. Gedvilienė pažymi, kad po pastarųjų Kauno miesto mero ir jo artimos aplinkos laimimų savivaldybės konkursų istorijų kyla pagrįstų abejonių, todėl būtina užverti įstatymų landas galimam piktnaudžiavimui.

„Pastaraisiais metais viešojoje erdvėje ne kartą pasirodė informacija apie galimai vienoms ar kitoms privačioms įmonėms palankius valstybės ir savivaldybių įmonių valdybų sprendimus, kurie galimai korupciniai ir žalingi valstybei. Siekiant suvaldyti tokią padėti siūlau nustatyti, kad paskirtieji valdybos nariai nebūtų susiję tarpusavyje artimais ryšiais ar darbiniais santykiais, taip išvengiant šališkų ir valstybei nenaudingų valstybės ir savivaldybių įmonių valdybų sprendimų“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Primename, kad valstybinių įmonių valdybos yra kolegialūs organai, kurie turi padėti užtikrinti valstybės įmonių valdymo skaidrumą, efektyvumą, diegti gero valdymo principus. Įmonių valdybos tvirtina įmonės struktūrą, teikia išvadas dėl įmonės veiklos strategijos projekto, paskirstytinojo pelno (nuostolių) paskirstymo, metinių pajamų ir išlaidų sąmatų, metinių turto įsigijimo ir skolinimosi planų, taip pat dėl ataskaitinių finansinių metų įmonės veiklos ataskaitos bei atlieka kitas funkcijas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-25 11:05
   Monika Kutkaitytė