Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: parlamentaras kviečia politikus atsisakyti Kinijos ambasadoriaus kvietimo

2019 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Arvydas Anušauskas, gavęs ambasadoriaus Šeno Zifei (Shen Zhifei) kvietimą rugsėjo 30 d. pažymėti Kinijos Liaudies Respublikos 70-metį, skelbia, kad atsisako dalyvauti šiame renginyje.

Kinijos ambasadoriui Lietuvoje Šenui Zifei buvo įteikta nota dėl Kinijos ambasados atstovų veiksmų rugpjūčio 23 dieną Katedros aikštėje Vilniuje įvykusio incidento, nukreipto prieš pilietinės akcijos dalyvius. Kinijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas pareiškė, kad Kinijos diplomatai Lietuvoje įstatymų nepažeidė, o „kinų diplomatai ten vykdė visas tarnybines pareigas pagal Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių. Jie nepažeidė vietos įstatymų“.

„Kinijos URM atsakymas rodo, kad jie siekia užtušuoti ir nuslėpti šiurkštaus jų diplomatų kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus faktą. Todėl, nesant adekvačios reakcijos, Lietuvos politikus kviečiu susilaikyti nuo Kinijos ambasadoriaus kvietimo rugsėjo 30 d. paminėti KLR 70mmetį“, – teigia A. Anušauskas.

Taip pat Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys pabrėžia, kad „Kinijos diplomatai šiurkščiai pažeidė Vienos konvenciją, ir jie tai žino. Ir mes tai žinome. Tad vaizduoti, kad nieko neįvyko ir, lyg niekur nieko, spausti rankos negaliu. Kviečiu ir kitus politikus atsisakyti šio oficialaus minėjimo kvietimo ir parodyti, kad šiurkštaus diplomatų kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus netoleruosime“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-27 14:44
   Monika Kutkaitytė