Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės P. Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į institucijas dėl viešojo transporto vairuotojų neetiško elgesio su neįgaliaisiais

2019 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Vilniaus viešojo transporto generalinį direktorių Rimantą Markauską, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių dėl viešojo transporto vairuotojų neetiško elgesio su neįgaliaisiais.

„Seime gavau piliečio pranešimą apie tai, kad 2019 m. rugsėjo 21 d. 19 val. 25 min. „Žirmūnų žiedo“ stotelėje sustojo 20 maršruto troleibusas, kurio identifikacinis numeris – 1734. Troleibusui sustojus, prie vidurinių jo durų privažiavo pilietis neįgaliojo vėžimėlyje. Tačiau troleibuso vairuotojas nedelsdamas uždarė duris ir nuvažiavo toliau, – pasakojo P. Kuzmickienė. – Kiekvienas viešojo transporto įmonės vairuotojas yra mūsų viešojo transporto įmonių veidas, o vairuotojo elgesys daro didžiulę įtaką paslaugos kokybei ir formuoja visuomenės nuomonę. Nepaisant to, kad dauguma miestų troleibusų ir autobusų yra žemagrindžiai ir turi specialius neįgaliesiems skirtus pandusus, sėdint neįgaliojo vėžimėlyje įvažiuoti į autobusą yra gana sunku ir neretai keleiviams reikia vairuotojo pagalbos. Todėl, nepaisant maršruto grafiko ar kitų aplinkybių, vairuotojas privalo padėti keleiviui. Deja, vairuotojo elgesys, pastebėtas „Žirmūnų žiedo“ stotelėje, yra neetiškas ir netoleruotinas, formuojantis neigiamą Vilniaus viešojo transporto įmonės ir jos darbuotojų įvaizdį dėl požiūrio į neįgaliųjų integracijos svarbą“, – pažymėjo Seimo narė.

P. Kuzmickienė prašo socialinės apsaugos ir darbo ministro pažiūrėti į šią problemą nacionaliniu mastu ir apsvarstyti galimybę kartu su viešojo transporto įmonėmis rengti mokymus neįgaliųjų integracijos ir neįgaliųjų visaverčio susisiekimo tema viešojo transporto vairuotojams.

„Taip pat prašau ir siūlau susisiekimo ministrui kreiptis į visas Lietuvos viešojo transporto įmones, kad šios inicijuotų vairuotojų pareigybių aprašų atnaujinimą ir juose nurodytų būtinybę padėti neįgaliesiems“, – kreipimąsi komentavo Seimo narė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-09-30 16:07
   Monika Kutkaitytė