Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Dėl neaiškios medinių atliekų tvarkymo sistemos ir galimo fiktyvaus apskaitos vedimo – klausimai aplinkos ministrui K. Mažeikai“

2019 m. spalio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką dėl aiškios medinių pakuočių atliekų tvarkymo sistemos nebuvimo.

Vakar viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie Lietuvoje netinkamai tvarkomas medines pakuotes ir galimai fiktyvų tokių atliekų tvarkymo apskaitos vedimą dėl kurio neįgyvendinamos Vyriausybės nustatytos užduotys, o atliekų tvarkymo kainos – kyla.

Kartu publikacijoje teigiama, kad nustatant šių ir praėjusių metų atliekų sutvarkymo užduotis nebuvo atsižvelgta į Europos Sąjungos (ES) rekomendacijas – nei į rinkoje esančius kiekius, nei į galimybes. Taip pat, jog gamintojai ir importuotojai, tvarkydami apskaitą nenurodo, ar medinės pakuotės jau yra naudotos, ar naujos – nėra bendro sutarimo, kaip turi būti tvarkoma daugkartinio naudojimo pakuočių apskaita, ji vedama netinkamai, kartu sukuriant dirbtinį poreikį didesniam atliekų tvarkymui ir galimai mokamas mažesnis taršos mokestis.

 Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė A. Gedvilienė kreipiasi į ministrą K. Mažeiką ir prašo paaiškinti, ar ministerijai yra žinomos išvardintos problemos ir ar yra vedama statistika apie medinių pakuočių tvarkymo kiekius.

Kartu Seimo narė klausia, ar žinoma, kokia iš tikrųjų situacija medinių pakuočių atliekų perdirbimo sferoje ir koks jos mastas.

„Po pasirodžiusios informacijos apie medinių pakuočių tvarkymą aišku – Lietuvoje šią sistemą reikia pertvarkyti, kad į Lietuvos atliekų perdirbimo sektoriaus reglamentavimą būtų perkeltos ES rekomendacijos bei būtų sudarytos galimybės Lietuvos gamintojams ir importuotojams dirbti turint aiškią ir įgyvendinamą tvarką. Šalyje neturi kilti dirbtinių problemų, kurios trukdo verslui, importuotojų ir gamintojų organizacijoms bei pačioms valstybės institucijoms“, – teigė A. Gedvilienė.

Parlamentarė taip pat domisi, kodėl nebuvo atsižvelgta į ES rekomendacijas ir Europos Komisijos (EK) nustatytus žiedinės ekonomikos uždavinius, numatančius medinių pakuočių atliekų perdirbimo tvarką, kurie buvo persvarstyti 2018 m. ir kodėl jie nebuvo pradėti taikyti Lietuvoje.

Domimasi, kada planuojama perkelti ES rekomendacijas ir EK nustatytus uždavinius į Lietuvos teisinę sistemą, numatančią medinių atliekų skirtų perdirbimui tvarkymą.

Galų gale klausiama, ar ministerija planuoja nustatyti ar parengti aiškią medinių pakuočių apskaitos tvarką, pagal kurią gamintojai ir importuotojai turėtų apskaityti medinių pakuočių atliekų kiekius ir jų sutvarkymą, daugkartinį medinių pakuočių panaudojimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-03 08:51
   Monika Kutkaitytė