Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės P. Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė siūlo Vilniaus miesto savivaldybei svarstyti galimybę kompensuoti gripo skiepus socialiniams darbuotojams, mokytojams ir darželių auklėtojams

2019 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį, siūlydama jiems svarstyti galimybę už savivaldybės lėšas skiepyti nuo gripo ir kitų virusų (tymų) ne tik gydymo įstaigų darbuotojus, bet ir socialinius darbuotojus, mokytojus ir darželių auklėtojus.

„Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastaruoju metu padidėjo. Praėjusią savaitę, lyginant su užpraeita, registruota 4 kartus daugiau gripo atvejų. Todėl žmonės suskubo skiepytis. Pasaulio sveikatos organizacija skiepus laiko pagrindine ir labai efektyvia, specifine gripo profilaktikos priemone, apsaugančia nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, – teigia P. Kuzmickienė. – Didžiausią grėsmę susirgti gripu turi socialiniai darbuotojai, gydymo ir ugdymo įstaigų darbuotojai. Šiuo metu valstybės lėšomis skiepijami rizikos grupėms priskiriami asmenys – tai 65 m. ir vyresni asmenys, nėščiosios, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai. Tačiau į šį sąrašą nepatenka tie, kurių ne tik susirgimo rizika yra itin didelė, bet ir kurių susirgimas tampa didele problema įstaigoms, kuriose jie dirba – tai socialiniai darbuotojai, mokytojai ir darželių auklėtojai.“

P. Kuzmickienė sako, kad vertinant mokytojų ir darželių auklėtojų darbo specifiką ir didelį jų trūkumą – jų susirgimas tampa ne tik kiekvieno asmenine problema, bet ir dideliu iššūkiu mokyklų vadovams, užtikrinantiems nepertraukiamą ugdymo procesą. Todėl įvertinus šias aplinkybes ji siūlo svarstyti galimybę už savivaldybės lėšas skiepyti nuo gripo ir kitų virusų (tymų) ne tik gydymo įstaigų darbuotojus, bet ir socialinius darbuotojus, mokytojus ir darželių auklėtojus.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-11 10:39
   Monika Kutkaitytė