Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Medžiojantys politikai privalo būti įvardyti viešai“

2019 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė pateikė Medžioklės įstatymo pakeitimo projektą, kuris sudarys sąlygas atsirasti ir veikti elektroninei medžiotojų ir medžioklių registracijos sistemai.

„Istorijos apie valdžios žmonių sandėrius medžioklėse netyla. Visuomenė privalo žinoti, kaip ministro medžioklės partneris gauna aukštas pareigas. Tai interesai, kurie nėra viešai deklaruojami, bet gali sukelti viešų ir privačių interesų konfliktus, daryti žalą valstybei. Medžiojantys politikai ir aukšto rango valdininkai privalo būti įvardyti viešai“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Šiuo metu neegzistuoja centralizuota medžiotojų ir medžioklių registracijos sistema. Taip pat nėra žinoma, kiek prieigos prie specifinės informacijos turi ir specialiosios tarnybos.

Įstatymo pataisos numato, kad medžiotojai individualiai arba per medžiotojų organizaciją, kuriai medžiotojas priklauso, ministerijos numatyta tvarka, ne vėliau kaip per 24 valandas po medžioklės pabaigos, pateiktų informaciją apie medžiotojo medžioklės laiką, atvykimą ir išvykimą iš medžioklės plotų bei apie medžioklėje sumedžiotus gyvūnus. Įstatymo projektas įpareigotų Aplinkos ministeriją užtikrinti šios informacijos viešą pasiekimą visuomenei.

Primename, kad viešojoje erdvėje pasirodžius LRT tyrimui dėl medžiojančių kartu aukštų valstybės pareigūnų galimų susitarimų ir interesų konfliktų susijusių su skyrimais į valstybinių įmonių vadovus ir kitus aukštus postus, TS-LKD frakcija į posėdį pasikvietė publikacijoje minimus aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį. Pastarajam į frakcijos posėdį neatvykus, klausimai išsiųsti raštu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-14 13:26
   Monika Kutkaitytė