Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Dėl bendrų kanclerio, ministro ir urėdo medžioklių TS-LKD frakcija kreipiasi į VTEK“

2019 m. spalio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimo Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio ir aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos viešųjų ir privačių interesų konflikto, organizuojant Valstybinių miškų urėdijos vadovo atranką.

Kaip atskleidė LRT tyrimas, aplinkos ministras, kurio tiesioginiame pavaldume yra Valstybinė miškų urėdija (VMU), kartu medžioja su konkursą laimėjusiu laikinuoju VMU vadovu Valdu Kaubre. Pasak LRT, VMU vadovo konkursu išskirtinai domėjosi ir kancleris A. Stončaitis, kuris taip pat dalyvavo medžioklėje kartu su V. Kaubre.

A. Gedvilienė į VTEK kreipėsi ir dėl VMU vadovo konkursą laimėjusio V. Kaubrės elgesio. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė pažymi, kad V. Kaubrė galimai pažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

V. Kaubrė yra aktyvus medžiotojas, Ukmergės rajono medžiotojų būrelio „Miškininkas“ narys, eidamas Panevėžio miškų urėdo pareigas organizavęs ir asmeniškai dalyvavęs medžioklėse su ministrais ir kitais aukštais valstybės pareigūnais bei eidamas direktoriaus pareigas VMU priėmęs įsakymą patvirtinantį medžioklės įkainių sąrašą, kuris tiesiogiai reglamentavo ir jo paties medžioklių veiklą.

Kreipimesi į VTEK Seimo narė taip pat klausia, ar V. Kaubrė, eidamas Panevėžio miškų urėdo pareigas ir dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos valdomuose profesionalios medžioklės plotuose vykusiose medžioklėse, nesupainiojo viešų ir privačių interesų. Taip pat klausiama, ar VMU direktoriaus pareigas eidamas V. Kaubrė nesupainiojo interesų priimdamas įsakymą, kuris patvirtino medžioklės įkainius profesionalios medžioklės plotuose.

„Valstybės institucijų vadovų yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai ir natūraliai visuomenė turi pagrįstų lūkesčių, kad valstybinių institucijų vadovai yra ne tik aukštesnės profesinės kvalifikacijos, bet ir moralės ir tarnybinės etikos principų. Akivaizdu, kad šiuo atveju, pirmenybė buvo teikiama ne viešiesiems interesams, o galimai privatiems, todėl vadovauti Valstybinių miškų urėdijai paskirtas galimai reikalavimų neatitinkantis, tačiau bendro medžiotojų būrelio kolega“, – pažymėjo Seimo narė.

Primename, kad Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursą laimėjęs V. Kaubrė iki 2018 m. buvo Panevėžio miškų urėdijos vadovu, o vėliau – laikinuoju VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ vadovu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-15 12:06
   Monika Kutkaitytė