Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Stacevičiaus pranešimas: „Kaip naujas teisinis reguliavimas užtikrins daugiabučių namų gyventojų teises ir administratorių, bendrijos pirmininkų pareigas?“

2019 m. spalio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Lauras Stacevičius spalio 16 d., trečiadienį, 13 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) rengia spaudos konferenciją „Kaip naujas teisinis reguliavimas užtikrins daugiabučių namų gyventojų teises ir administratorių, bendrijos pirmininkų pareigas?“.  

Spaudos konferencijos tikslas – pristatyti naująjį daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų įstatymo projektą. Naujas reguliavimas yra aktualus apie 60 procentų Lietuvos gyventojų, gyvenančių daugiabučiuose namuose. Matydamas konkrečias problemas kylančias gyventojams, Seimo narys inicijavo keturias viešas konferencijas aptariama tema, kuriose dalyvavo įvairios interesų grupės: gyventojai, bendrijų pirmininkai, administratoriai, taip pat jungtinės veiklos sutartimi įgalioti asmenys, nevyriausybinės organizacijos, galėję teikti pastabas ir pasiūlymus. Susisteminta informacija buvo teikta Aplinkos ministerijai, su kuria ir buvo rengtas šis projektas.

Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projekte numatyti šie tikslai: viename įstatyme reglamentuoti daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo teisinius santykius; skatinti aktyvų bendraturčių teisių ir pareigų įgyvendinimą; užtikrinti bendrojo naudojimo objektų valdymo skaidrumą ir valdytojų atskaitingumą; suteikti teisines priemones savivaldybių vykdomosioms institucijoms.

Dabar kylančios problemos:

  • Bendrojo naudojimo objektų valdymą reguliuoja trys teisės aktai, o tai apsunkina nuostatų įgyvendinimą praktikoje.
  • Dabartinis reguliavimas nėra pakankamai efektyvus – savivaldybių vykdomosios institucijos neturi pakankamai teisinių priemonių užtikrinti, kad valdytojai tinkamai vykdytų funkcijas. Tai pagrindžia ir Aplinkos ministerijos pateikti duomenys, kad vien 2017-aisias metais nustatyti 1694 bendrijų veiklos pažeidimai ir tik 13 jų taikytos poveikio priemonės (paraleliai – administratoriai 1506, 27).
  • Rengiant projektą gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvada, kurioje nustatyta teisinio reguliavimo stoka ir korupcijos rizika šioje srityje.

Spaudos konferencijoje dalyvauja: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Lauras Stacevičius, Aplinkos ministerijos  statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vyresn. patarėjas Ramūnas Šveikauskas, Aplinkos ministerijos  statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vyr. specialistas Marius Žvinklis.

 

 

Kontaktams:

Tel. (8 5) 239 6601

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-15 14:26
   Jolanta Anskaitienė