Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „Siūlome įpareigoti VRK tikrinti kandidatų į renkamas pareigas duomenis“

2019 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas įregistravo įstatymo projektus, kuriais siekiama rinkimų įstatymuose įtvirtinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pareigą tikrinti kandidatus, ar jie yra sąmoningai bendradarbiavę su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis. Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Paulė Kuzmickienė, Dovilė Šakalienė palaiko A. Anušausko iniciatyvą panaikinti VRK teisinių priemonių trūkumą išspręsti susidariusią įstatymų koliziją.

„Pavyzdžiui, pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kandidatai į savivaldybių tarybų narius ir savivaldybių tarybų narius – merus komisijai neprivalo pateikti informacijos apie tai, ar jie bendradarbiavo su užsienio specialiosiomis tarnybomis ar ne, bet Liustracijos įstatyme numatyta, kad kandidatas, nepateikęs tokių duomenų komisijai, neregistruojamas kandidatu arba išbraukiamas iš kandidatų“, – apie šiuo metu galiojančias nuostatas kalbėjo A. Anušauskas.

Visuose rinkimų įstatymuose siūloma numatyti, kad VRK  kreiptųsi į kompetentingą instituciją, saugančią asmenų, prisipažinusių slapta bendradarbiavus su užsienio specialiosiomis tarnybomis (struktūromis), duomenis ir privalomai patikrintų visų kandidatų duomenis, o paaiškėjus, kad tarp kandidatų arba išrinktų narių yra asmenų, prisipažinusių slapta bendradarbiavus su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, VRK nedelsiant paviešintų tokią informaciją.

„Iki šiol pasitaikydavo tokių situacijų, kad VRK tikrindavo tik išrinktus narius, bet ne kandidatus, taip tikrai buvo pasielgta po 2016 m. Seimo rinkimų. Mūsų tikslas yra sudaryti sąlygas  visuomenei žinoti informaciją apie politikų slaptą bendradarbiavimą su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis, ypač svarbu, kad informacija apie einančius arba kandidatuojančius į tam tikras pareigas būtų išslaptinama ir viešai paskelbiama“, – teigia projektų iniciatorius A. Anušauskas.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6652

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-16 12:57
   Jolanta Anskaitienė