Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo S. Gentvilo pranešimas: „Tai, kas vyksta Alytuje, turi būti aptarta nacionaliniu mastu“

2019 m. spalio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas kartu su parlamentarų grupe inicijuoja neeilinį komiteto posėdį dėl gaisro Alytuje.

„Jau penkias dienas vykstantis ir dar neužgesintas gaisras, galimai sukėlęs didelę ne tik gamtinę, bet ir sveikatos žalą gyventojams, turi būti aptartas nacionaliniu lygmeniu. Pagrindinis posėdžio tikslas yra išsiaiškinti, ar padangų tvarkytojo veikla buvo reglamentuota teisingai ir ar jis turėjo visus reikiamus leidimus šiai veiklai. Taip pat svarbu sužinoti, ar institucijos, kurios tikrino įmonę, viską atliko teisingai ir išdavė leidimus, kurie leido įmonei „Ekologistika“ imtis šios veiklos. Kalbos neduoda rezultatų, reikia konkrečių veiksmų. Jau dabar akivaizdu, kad analogiškos 2002 m. padangų gaisro Trakuose pamokos, deja, bet neišmoktos“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas Simonas Gentvilas.

Neeilinio posėdžio darbotvarkėje numatyta susipažinti su padangų tvarkytojo veiklą reglamentuojančiais aplinkosauginiais dokumentais, tokiais kaip PAV, taršos leidimais ir GPAIS ataskaitomis. Taip pat numatyta susipažinti su kontroliuojančios institucijos patikrinimo istorija.  Posėdžio iniciatoriai prašo, kad būtų pateikta informacija apie gaisro sukeltą žalą gamtai, gyventojams ir ūkinei veiklai. Komiteto posėdyje taip pat tikimasi aptarti galimus prevencijos būdus, leisiančius apsisaugoti nuo panašaus tipo nelaimių ateityje.

„Svarbu, kad posėdyje dalyvautų ne tik komiteto nariai, tačiau visi susiję asmenys, kurie turėjo arba dabar turi imtis veiksmų nutikus šiai nelaimei. Norint ateityje išvengti panašaus masto ekologinių katastrofų turime išsiaiškinti visas priežastis. Išsiaiškinti, kas buvo atsakingas ir įsitikinti, kad praeityje padarytos klaidos ateityje nesikartotų“, – įsitikinęs parlamentaras S. Gentvilas.

Posėdyje prašoma dalyvauti aplinkos, vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministrus arba kitus jų įgaliotus asmenis. Taip pat kviečiamas Aplinkos apsaugos departamento vadovas, padangų gamintojų ir importuotojų organizacijų atstovai, Aplinkos apsaugos agentūros ir Alytaus miesto savivaldybės atstovai.

Neeilinis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis turėtų įvykti šį trečiadienį (spalio 23 d.) 8.30 val. (Seimo I rūmai, 404 kab.).

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-10-21 17:03
   Monika Kutkaitytė